Ն. Զոհրաբյանը անհեթեթություն որակեց ՀԱԿ-ին միանալու մասին տեղեկատվությունը
«Դա կատարյալ անհեթեթություն է»,-Panorama.am-ին ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քարոզչության պատասխանատու Նաիրա Զոհրաբյանը` մեկնաբանելով մամուլում տարածված այն տեղեկատվությունը, թե` «Մատենադարանում ժամը 17:00-ին ԲՀԿ հանրահավաքից հետո հրահանգ է իջեցված հանրահավաքի ԲՀԿ-ական մասնակիցներին գնալ Ազատության հրապարակ, որտեղ ժամը 19:00-ին տեղի է ունենալու ՀԱԿ հանրահավաքը:
Ն. Զոհրաբյանը խորհուրդ տվեց այդ անհեթեթության պատվիրատուներին շատ ավելի կարևոր գործերով զբաղվել.«Եթե իրենք կարևոր գործեր իհարկե ունեն»,- ավելացրեց նա:
Նշենք, որ քարոզչության պատասխանատուն ուշադրություն դարձրեց նաև այն հանգամանքին, որ այդ ապատեղեկատվության մեջ անգամ հանրահավաքի մեկնարկի ժամն է սխալ տված` ոչ թե ժամը 17.00-ին, այլ 17.30 է մեկնարկելու ԲՀԿ հանրահավաքը:

Ответственная за агитацию партии «Процветающая Армения» (ППА) Наира Зограбян назвала абсурдными сведения СМИ о том, что «есть указание участникам предстоящего сегодня в 17:00 предвыборного митинга ППА напротив Матенадарана в Ереване отправиться на площадь Свободы, где в 19:00 состоится митинг оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК)». Об этом она заявила в интервью Panorama.am.
Депутат посоветовала «заказчикам этой нелепости» заниматься куда более важными делами, «если, конечно, таковые у них имеются».
Н. Зограбян также обратила внимание на то обстоятельство, что в данной дезинформации неверно указано даже время митинга ППА: он стартует не в 17:00, а в 17:30.