Թուրք հաքերները սպառնացել են Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանն աջակցող երկրներին
«1923թ. թուրքական խումբ» անվանումով թուրք հաքերների (ցանցահեն) խումբը հայտարարել է, որ առաջիկայում ևս շարունակելու են հարձակումներ գործել բոլոր այն կայքերի վրա, որոնք թուրքերի ինքնության, Քեմալ Աթաթուրքի, թուրքական դրոշի և պետության դեմ ուղղված հրապարակումներ կունենան: Նրանք իրենց գլխավոր թիրախ են հայտարարել Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը աջակցող երկրներին և հատկապես Ֆրանսիային:
Թուրքական «Հաբերա» (Habera) լրատվական կայքի տեղեկացմամբ հաքերների այս խումբն արդեն թվային հարձակման ենթարկել եվրոպական ավելի քան 150.000 էլեկտրոնային կայքերի` ընդհանուր առմամբ պատճառելով 1.5մլն եվրոյի կորուստ: Այս խումբն իրեն հռչակել է Թուրքիայի կիբեռ անվտանգության ապահովման գլխավոր ուժ:

Хакерская банда «Турецкая группа 1923г.» заявила о намерении продолжить атаки на все сайты, которые публикуют материалы, «направленные против турок, Кемала Ататюрка, флага Турции и турецкого государства». Своей мишенью хакеры объявили страны, поддерживающие процесс по международному признанию Геноцида армян в Османской империи 1915г., и в особенности Францию.
Как передает турецкий новостной сайт Habera, данная хакерская группа уже подвергла нападению свыше 150 тысяч европейских электронных ресурсов, причинив ущерб в общей сложности на 1,5 млн. евро.