Շ. Հունանյան. Տուժածների վիճակը կայունացել է, ոչ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում
Այսօր` ժամը 10:00-ի դրությամբ մայրաքաղաքի բժշկական հաստատություններում բուժում է ստանում մայիսի 4-ին Հանրապետության հրապարակում տեղի ունեցած արտակարգ պատահարի հետևանքով տուժած 94 քաղաքացի, որից 25-ը գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքներում: Այս մասին հայտնում են ԱՆ մամուլի ծառայությունից:
Նշենք, որ ավելի վաղ ԱԻՆ-ը տեղեկացրել էր, թե հոսպիտալացված 154 քաղաքացիներից 76-ը դեռևս գտնվում են հիվանդանոցներում: ԱՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Հունանյանն այս կապակցությամբ հայտնեց, որ ԱԻՆ հաշվարկներում սխալ է տեղի ունեցել:
Նրա խոսքով, բոլոր բժշկական հաստատությունները ապահովված են անհրաժեշտ դեղերով և բուժպարագաներով: Անհրաժեշտ բուժօգնությունը ցուցաբերվում է բարձր մակարդակով: Հիվանդների վիճակը գնահատվում է բավարար: Շ. Հունանյանը ասաց, որ տուժածների վիճակը կայունացել է, ոչ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում: Այս պահին նախարար Հարություն Քուշկյանը գտնվում է ճառագայթային բժշկության և այրվածքաբանության կենտրոնում:

Минздрав Армении: Состояние здоровья пострадавших стабилизировалось, угрозы для их жизни нет
Сегодня по положению на 10:00 в медицинских центрах Еревана лечение проходят 94 гражданина, пострадавших в результате вчерашнего взрыва на площади Республики, 25 из которых находятся в отделениях реанимациях. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Армении.
Напомним, что ранее по данным МЧС Армении, 76 граждан из 154 пострадавших в результате взрыва пока находятся в больницах, 25 из них – в отделениях реанимации.
Пресс-секретарь Минздрава Шушан Унанян в связи с этим сообщила, что в подсчетах МЧС есть кое-какие неточности.
Как отметила Унанян, все медцентры столицы обеспечены необходимыми медикаментами и оборудованием. Необходимая медпомощь оказывается на высоком уровне. Состояние здоровья пострадавших стабилизировалось и оценивается как удовлетворительное, угрозы для их жизни нет. На данный момент министр здравоохранения Арутюн Кушкян находится в Центре лучевой медицины и ожогов.