Առաջին տիկինն այցելել է տուժածներին
Քիչ առաջ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանն այցելել է ԵրՊԲՀ «Հերացի» հիվանդանոցային համալիր` ծանոթանալու երեկ Հանրապետության հրապարակից այրվածքներով հիվանդանոց տեղափոխվածների վիճակին: Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Երևանի պետական բժշկական համալսարանի մամուլի քարտուղար Անահիտ Հայթայանը:
Նրա խոսքով, իրենց հիվանդանոց տեղափոխվել է 22 երեխա, նրանցից 12-ն առաջին բուժօգնություն են ստացել ու դուրս գրվել, 10-ը դեռ պառկած են: «Չորսը վերակենդանացման բաժնում են, սակայն վիճակը բավարար է: Նրանք ավելի շատ սթրես են տարել, 1-ին և 2-րդ կարգի այրվածքներ են»,-ասաց Ա. Հայթայանը:

Немногим ранее супруга президента Армении Рита Саргсян посетила больничный комплекс Ереванского государственного медицинского университета им. М. Гераци с целью ознакомиться с состоянием здоровья пострадавших в результате вчерашнего взрыва на площади Республики в Ереване. Об этом в беседе с Panorama.am заявила пресс-секретарь Ереванского государственного медицинского университета им. М. Гераци Анаит Айтаян.
По ее словам, в больницу были доставлены 22 пострадавших, 12 из них получили первую медицинскую помощь и были выписаны, 10 пока проходят лечение. «Четверо из них находятся в отделении реанимации, но их состояние удовлетворительное. Они больше перенесли стресс, ожоги 1-й и 2-й степени»,– отметила Анаит Айтаян.