Ճամբարակում կրկնակի քվեարկություն է, իսկ Դրախտիկում գյուղապետը քարոզում է ԲՀԿ-ի օգտին. Ահազանգում է Ջհանգիրյանի շտաբը
Ճամբարակի 23/23, 23/24 ընտրատեղամասերում կրկնակի, եռակի, քառակի քվեարկություն է ընթանում: Այդ մասին այսօր Panorama.am-ին տեղեկացրեց թիվ 23 ընտրատարածքում առաջադրված պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Վարդան Ջհանգիրյան նախընտրական շտաբի պետ Սևակ Առաքելյանը:
«Նույն անձը մի քանի անգամ է քվեարկում», բացատրեց Առաքելյանը: Հարցին, թե փաստեր ունե՞ն, դիմե՞լ են իրավապահ մարմիններին, նա պատասխանեց. «Այո, փաստեր ունենք, նկարահանել ենք տեսել ենք: Այո դիմել ենք իրավապահ մարմիններին, մասնավորապես ոստիկանությանը»:
Վարդան Ջհանգիրյանի վստահված անձինք արձանագրել են նաև, որ այս ընտրատարածքում ընդգրկված Դրախտիկ գյուղի ընտրատարածքում գյուղապետ Վալենտին Պետրոսյանը մտել է տեղամաս և «բոլորին ստիպել ընտրել Բարգավաճին»: Նշենք, որ գյուղապետ Վալենտին Պետրոսյանը ԲՀԿ-ական է: Ըստ Ջհանգիյանի վստահված անձանց հաղորդման, «գյուղացիները մտնում են տեղամաս, հայտարարում են որ իրենք չունեն բավարար գրագիտություն և խնդրում են, որ գյուղապետն օգնի իրենց քվեարկել: Տեղի է ունենում բաց քվեարկություն»:
Նշենք, որ Ճամբարակի 23/23 ընտրատեղամասում հանձնաժողովի նախագահը Դաշնակցություն կուսակցության ներկայացուցիչ Գագիկ Աբրահամյանն է, իսկ քարտուղարը Հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչ Գագիկ Բալյանը:
23/24 ընտրատեղամասում հանձնաժողովի նախագահը Հանրապետական Ռոբերտ Օհանյանն է, իսկ քարտուղարը՝ ԲՀԿ-ական Սոֆյա Դալլաքյանը:

Сельский староста в Драхтике «заставляет всех голосовать за партию „Процветающая Армения”»
На избирательных участках 23/23 и 23/24 Чамбарака имеют место случаи двойного, тройного голосования, есть даже случаи, когда одно и то же лицо проголосовало 4 раза. Об этом Panorama.am заявил руководитель штаба кандидата в депутаты в избирательном округе №23 Вардана Джангиряна – Севак Аракелян.
На вопрос, есть ли у него факты и извещали ли о об этом правоохранительные органы, С. Аракелян ответил: «Да, факты у нас есть, мы засняли их, видели. И, да, мы обращались в полицию».
Доверенные лица В. Джангиряна зафиксировали также, как глава сельской администрации Драхтика (территория села охвачена данным избирательным округом) Валентин Петросян зашел на избирательный участок и «заставил всех отдать голоса в пользу партии „Процветающая Армения”». Отметим, что сельский староста является членом ППА, и, согласно сообщению доверенных лиц В. Джангиряна, «жители села приходят в участок, заявляют, что недостаточны грамотны, и просят сельского старосту помочь им проголосовать; происходит открытое голосование».
Отметим, что председателем участковой избирательной комиссии №23/23 является представитель АРФ «Дашнакцутюн» Гагик Абрамян, а секретарем – представитель Республиканской партии Армении (РПА) Гагик Балян.
Председателем же участковой избирательной комиссии №23/24 является представитель РПА Роберт Оганян, а секретарем – представитель ППА Софья Даллакян.