Հրազդան քաղաքում «Բարգավաճ Հայաստան» և Հանրապետական կուսակցությունները ընտրակաշառք են բաժանում: Այդ մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Սասուն Միքայելյանի նախընտրական շտաբի պետ Հակոբ Ավագումյանը:
«Ժողովուրդը գնում-ստանում, գնում է քվեարկության: Չէ, փաստեր չունենք, ուղղակի լսել ենք: Մարդիկ գալիս ասում են՝ հարևանիս տվել են, մեզ չեն տվել: Տեսագրված չի», -նշեց Ավագումյանը՝ պատասխանելով մեր հարցին, թե փաստեր կա՞ն, որոնք կվկայեն ընտրակաշառք բաժանելու մասին:
Ավագումյանը համեմատում է Հրազդանի քաղաքապետի և այս ընտրությունները ու նշում. «Այս ընտրություններում ընտրակաշառքի չափը մեծացել է՝ եթե էն ժամանակ 5000 դրամ էին բաժանում, ապա այժմ 15 000 են բաժանում՝ և համամասնականի, և մեծամասնականի համար»:
Հրազդանի քաղաքապետի ընտրությունների համեմատ, Ավագումյանի խոսքով, աճում է մասնակիցների թիվը: «Էս պահի դրությամբ, ավելի շատ մարդ է մասնակցել ընտրություններին, քան Հրազդանի քաղաքապետի ընտրություններում էր», -մտահոգությունը փոխանցեց Ավագումյանը: Նա կարծում է, որ առավոտյան քվեարկած քաղաքացիների անձնագրերի վրայից թանաքի շուտ անհետանալը պատահական չէ. «Մինչև բողոքեն, մինչև որոշում կայացվեր նոր թանաքների օգտագործման մասին, այդ ընթացքում մի ինչ-որ կոնտինգենտ արդեն քվեարկած մարդը կարող է մեկ այլ ընտրատեղամասում նորից քվեարկել»,- կարծիք հայտնեց Ավագումյանը:
Նշենք, որ Հրազդան քաղաքն ու հարակից շրջաններն ընդգրկող թիվ 25 ընտրատարածքում առաջադրվել են Սասուն Միքայելյանը, անկուսակցական Հովսեփ Գալստյանը, ԲՀԿ-ից Դավիթ Քոչարյանը, անկուսակցական Մուշեղ Հարությունյանը:

Размер взяток в городе Раздан увеличился – штаб Сасуна Микаеляна
В городе Раздан Котайкской области Республиканская партия Армении (РПА) и партия «Процветающая Армения» (ППА) раздают взятки. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявил руководитель избирательного штаба экс-кандидата в мэры г.Раздан Сасуна Микаеляна Акоп Авагумян.
«Народ получает взятки и идет голосовать. У нас нет фактов, подтверждающих эту информацию, мы просто слышали об этом. К нам приходят люди и говорят, соседям дали взятку, а нам нет», – сказал он.
А.Авагумян, сравнивая сегодняшние парламентские выборы с выборами мэра г.Раздан, прошедших 12 февраля, отметил: «На парламентских выборах размер взяток увеличился: если тогда раздавали по 5 тыс. драмов, то сейчас эта сумма достигла 15 тыс. драмов, причем со стороны представителей кандидатов, баллотирующихся как по мажоритарной системе, так и по пропорциональной».
По сравнению с выборами мэра г.Раздана, по словам Авагумяна, наблюдается высокая явка избирателей. «На данный момент в выборах приняло участие больше людей, чем на выборах мэра Раздана», – посетовал Авагумян.
При этом он считает «исчезновение» чернил временной печати в паспортах проголосовавших граждан неслучайным. «Пока пожаловались, пока было принято решение об использовании новых чернил, определенный контингент уже проголосовавших людей мог во второй раз проголосовать на другом избирательном участке», – отметил Авагумян.
Отметим, в избирательном округе № 25 свои кандидатуры по мажоритарной системе выдвинули Сасун Микаелян  от Армянского национального конгресса, Давид Кочарян от ППА, беспартийные Овсеп Галстян и Мушег Арутюнян.