Մուկուչյանի համար անհասկանալի է` ինչպես է Ադիբեկյանը պարզել, որ 2,5 մլն դոլար ընտրակաշառք է բաժանվել
Այսօր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում ասուլիսի ժամանակ լրագրողներից մեկը ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանից խնդրեց մեկնաբանել սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանի հետազոտության արդյունքները, թե այս ընտրություններում բաժանվել է երկու և կես մլն դոլար ընտրակաշառք:
«Չգիտեմ` ինչի հիման վրա են կատարվել նման դատողություններ, ինչ վիճակագրություն է իրականացվել, ինչ մեթոդոլոգիայով են կատարվել այդ հարցումները, եթե ինձ հայտնի չէ նման մեթոդոլոգիա, ընտրանքի ձևերը, հետազոտության բնույթը, ապա այդ հետազոտությունն ինձ համար անհասկանալի է», -ի պատասխան արձագանքեց Տիգրան Մուկուչյանը:
Նրա խոսքով, ընտրակաշառքը հանցագործություն է և դրա հեղինակը պետք է պատժվի, իսկ դրա համար անհրաժեշտ են հստակ փաստեր: «Կարելի է խոսել տարբեր թվերի մասին, բայց եթե յուրաքանչյուր դատողություն ներկայացվում է, ապա պետք է ունենա փաստեր», -հավելեց ԿԸՀ նախագահը:

Mukuchyan: I don’t understand how Adibekyan can know that USD 2.5 million electoral bribes were distributed
During a news conference in the Central Electoral Commission (CEC) today, a journalist asked CEC Chairman Tigran Mukuchyan to comment on sociologist Aharon Adibekyan’s survey saying that USD 2.5 million electoral bribes were distributed during the elections.
“I don’t know what statistics he has, what methods were used for the survey, what type of survey it was, therefore the survey is incomprehensible to me,” Mukuchyan noted.
Vote buying is punishable by law, but there must be exact facts for the procedure, according to CEC Chairman.
“You can announce any figures, but every consideration must be based on facts,” the election official stressed.