Մուկուչյանի համար անհասկանալի է` ինչպես է Ադիբեկյանը պարզել, որ 2,5 մլն դոլար ընտրակաշառք է բաժանվել
Այսօր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում ասուլիսի ժամանակ լրագրողներից մեկը ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանից խնդրեց մեկնաբանել սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանի հետազոտության արդյունքները, թե այս ընտրություններում բաժանվել է երկու և կես մլն դոլար ընտրակաշառք:
«Չգիտեմ` ինչի հիման վրա են կատարվել նման դատողություններ, ինչ վիճակագրություն է իրականացվել, ինչ մեթոդոլոգիայով են կատարվել այդ հարցումները, եթե ինձ հայտնի չէ նման մեթոդոլոգիա, ընտրանքի ձևերը, հետազոտության բնույթը, ապա այդ հետազոտությունն ինձ համար անհասկանալի է», -ի պատասխան արձագանքեց Տիգրան Մուկուչյանը:
Նրա խոսքով, ընտրակաշառքը հանցագործություն է և դրա հեղինակը պետք է պատժվի, իսկ դրա համար անհրաժեշտ են հստակ փաստեր: «Կարելի է խոսել տարբեր թվերի մասին, բայց եթե յուրաքանչյուր դատողություն ներկայացվում է, ապա պետք է ունենա փաստեր», -հավելեց ԿԸՀ նախագահը:

Тигран Мукучян считает непонятным заявление Агарона Адибекяна о раздаче в ходе выборов взяток на сумму 2-2,5 млн драмов
Сегодня в ходе пресс-конференции в Центральной избирательной комиссии один из журналистов попросил председателя ЦИК Тиграна Мукучяна прокомментировать результаты исследований социолога Агарона Адибекяна согласно которым, в ходе прошедших в стране выборов были розданы взятки на сумму около 2-2,5 млн долларов.
«Не знаю, на каких основаниях были сделаны такие заявления, какая статистика была проведена, по какой методологии проводились эти опросы. Если мне неизвестна такая методология, форма и характер проведения исследования, то данное исследование непонятно для меня»,– отметил Т.Мукучян.
По его словам, раздача взяток является преступлением и тот, кто совершил его, должен быть наказан, однако для доказательства этого нужны четкие факты.
«Можно говорить о разных цифрах, но если преподносится суждение, то оно должно основываться на фактах»,– добавил Тигран Мукучян.