Հայաստանում առաջին ազգային լրատվական www.mediagid.am համակարգին երեք նոր ռեսուրսներ են միացել
«Երկիր մեդիա» հեռուստաընկերության www.yerkirmedia.am կայքը, Քաղաքական հետազոտությունների կենտրոնի www.n-idea.am հետազոտական պորտալը և Սփյուռքի թերթի www.miasin.by կայքը միացել են Հայաստանում առաջին ազգային լրատվական www.mediagid.am համակարգին:
«All Media» ՓԲԸ-ն նոյեմբերի 30-ին նոր ինտերնետային նախագիծ է գործարկել՝ Հայաստանում առաջին նորությունների ագրեգատոր www.mediagid.am-ը:
«Երկու նոր ռեսուրսների միանալուց հետո համակարգի մասնակիցների թիվը հասավ 24-ի, ևս մոտ մեկ տասնյակ ռեսուրսներ համակարգին մասնակցության հայտ են ներկայացրել և գտնվում են համաձայնեցման փուլում»,- հայտնել է www.mediagid.am նախագծի ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը:
MediaGid-ը լուրերի ավտոմատ մշակման և համակարգման համակարգ է։ MediaGid ստացվող տվյալները վերլուծության են ենթարկվում հատուկ ծրագրի կողմից, որը բովանդակությամբ մոտ նյութերը միավորում է սյուժեների մեջ, որոնք կատեգորիաների են բաժանված։ www.mediagid.am կայքի տեղեկատվությունը ներկայացված է համակարգի գործընկերների՝ հայկական առաջատար ԶԼՄ-ների կողմից։ Համակարգի գլխավոր սկզբունքներն են՝ հրատապություն, արդիականություն, մատչելիություն, անկողմնակալություն աղբյուրների նկատմամբ։
www.mediagid.am ագրեգատորի կայքում այժմ օրական ստացվում է մինչև 1200 միավոր տեղեկատվություն երեք լեզվով՝ հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն։ Տեղեկատվությունը թարմացվում է շուրջօրյա՝ իրական ժամանակի ռեժիմում։
«All Media» ՓԲԸ-ն ստեղծվել է 2010 թվականին Հայաստանի ինտերնետ նախագծերում վենչուրային ներդրումներ իրականացնելու նպատակով: «All Media» ՓԲԸ-ի հետաքրքրությունների ոլորտում են նաև ինտերնետ-մարքեթինգը, ինտերնետ-գովազդը, PR-ը ինտերնետում, կայքերի մշակումն ու առաջխաղացումը, համատեքստային գովազդը, կայքերի աուդիտը, քոնսալթինգը:

К первой в Армении национальной информационной системе www.mediagid.am подключились три новых ресурса
12:01 11/05/2012
Сайт телекомпании «Еркир Медиа» www.yerkirmedia.am, издание Центра политических исследований портал www.n-idea.am и сайт диаспоральной газеты www.miasin.by подключились к первой в Армении национальной информационной системе www.mediagid.am.
ЗАО «All Media» запустило с 30 ноября 2010 года новый интернет-проект – первый в Армении новостной агрегатор www.mediagid.am.
«С подключением этих ресурсов число участников системы достигло 24-х, заявки на участие в системе еще примерно десяти ресурсов находятся на этапе согласования», - сообщил руководитель проекта www.mediagid.am Армен Мартиросян.
MediaGid - это система автоматической обработки и систематизации новостей, где поступающие на ресурс данные анализируются специальной программой, которая объединяет близкие по содержанию новости в сюжеты, разбитые на категории. Информация на сайте www.mediagid.am предоставлена партнерами системы - армянскими СМИ. Главными принципами системы являются оперативность, актуальность, доступность, беспристрастность к источникам.
На сайт новостного агрегатора www.mediagid.am в настоящее время ежедневно поступает до 1200 единиц информации на трех языках: армянском, русском и английском. Информация обновляется круглосуточно в режиме реального времени.
Национальная информационная система MediaGid разработала специальную партнерскую программу для СМИ, что даст им возможность увеличить посещаемость и расширить аудиторию. Участвовать в партнерской программе могут информационные агентства, электронные версии печатных СМИ, сайты телеканалов и радиостанций, сетевые и тематические издания.
ЗАО «All Media» создано в 2010 году с целью осуществления венчурных инвестиций в интернет-проекты в Армении. В сферу интересов ЗАО «All Media» входят также: интернет-маркетинг, интернет-реклама, PR в Интернете, разработка и продвижение сайтов, контекстная реклама, аудит сайтов, консалтинг.