Քուշկյանն ինքնաբացարկ է հայտնել
Առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանն ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել: Այս տեղեկությունը Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեց նախարարի մամուլի քարտուղար Շուշան Հունանյանը: Հիշեցնենք, որ Քուշկյանը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համամասնական ցուցակի 8-րդ տեղում է:
Այսօր «Չորրորդ ինքնիշխանություն» օրաթերթը գրել էր, որ այս օրերին բավականին լարված մթնոլորտ է տիրում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության վերնախավում: «Կուսակցության նորելուկները դեմ են ԲՀԿ-ի` կոալիցիայի մաս կազմելուն, իսկ հնաբնակները կողմ են արտահայտվել` մտահոգություն հայտնելով իրենց ունեցած պորտֆելները կորցնելու ուղղությամբ: Այս հայտարարությունը հունից հանել է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին, արդյունքում` նա 8 մարդու արդեն հանձնարարել է ինքնաբացարկի դիմումներ ներկայացնել ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով և հրաժարվել մանդատից: Մասնավորապես` երեկ շրջանառվում էին նախարարներ Հարություն Քուշկյանի և Վարդան Վարդանյանի, ինչպես նաև Ռուբեն Գևորգյանի` Ծաղիկ Ռուբոյի անունները»:
Այս պահին, ըստ լուրերի, ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել նաև ԲՀԿ նախագահի մամուլի քարտուղար Խաչիկ Գալստյանը, ով ցուցակի 15-րդ տեղում է: Խ. Գալստյանին ուղղված մեր հեռախոսազանգերն այդպես էլ անպատասխան են մնում:

Брожение в рядах партии «Процветающая Армения». Министр здравоохранения А. Кушкян заявил о самоотводе
Министр здравоохранения Армении Арутюн Кушкян, занимающий 8-е место в пропорциональном избирательном списке партии «Процветающая Армения» (ППА), заявил о самоотводе. Эту информацию Panorama.am подтвердила пресс-секретарь министра здравоохранения РА Шушан Унанян.
Отметим, сегодня газета «Чорорд инкнишханутюн» писала, что в верхушке партии «Процветающая Армения» царит довольно напряженная ситуация. Согласно изданию, новоиспеченные члены ППА выступают против формирования коалиции, а старые члены партии выступают за, не желая терять министерские портфели.
«Это заявление вывело из себя лидера ППА Гагика Царукяна, в результате чего он поручил 8 членам партии написать в ЦИК РА заявления о самоотводе и отказаться от депутатских мандатов. В частности, вчера указывались имена министров здравоохранения и градостроительства Арутюна Кушкяна и Вардана Варданяна, а также Рубена Геворкяна (Цахик Рубо)», – отмечала газета.
В настоящее время, согласно муссируемым слухам, заявление о самоотводе представил также пресс-секретарь лидера ППА Хачик Галстян, занимающий 15-е место в пропорциональном списке.