Հ. Նաղդալյան. Ադրբեջանի պահվածքին պետք է համապատասխան գնահատական տրվի
«ՀՀ ԱԳՆ-ն և անձամբ նախարար Նալբանդյանը շատ հստակ արձագանքում է Ադրբեջանի և նրա ղեկավարության քայլերին: Ես կարծում եմ, որ այսօր հայկական դիվանագիտությունն, ի զորու է միջազգային հանրության ուշադրությունը սևեռել Ադրբեջանի անընդունելի պահվածքի վրա ու հասնել համապատասխան արդյունքի»,- մեկնաբանելով միջազգային տարբեր ամբիոններից, մասնավորապես, ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդում Ադրբեջանի կողմից հնչող հակահայ հայտարարությունները՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանը:
Նա նշեց, որ Ադրբեջանի նման պահվածքն անթույլատրելի է և հակասում է այդ կազմակեպություններում սահմանված խաղի կանոններին:
«Միջազգային հանրությունը ոչ միայն պետք է գնահատական տա Ադրբեջանի այս պահվածքին, այլ այդ երկրի շարունակական ռազմականացմանն ու սպառնալիքներին: Հայկական կողմը պետք է առավել ակտիվացնի իր ջանքերը՝ միջազգային հեղինակավոր կազմակերպություններում առավել արդյունավետ աշխատանք տանելու համար:
Մենք ռազմի դաշտում տարած մեր հաղթանակը պետք է կարողանանք ապահովել նաև դիվանագիտական արենայում»,- ասաց Հ. Նաղդալյանը:

Эрмине Нагдалян: Международное сообщество должно дать оценку поведению Азербайджана
«МИД Армении и лично министр Эдвард Налбандян довольно четко откликаются на действия Азербайджана и руководства этой страны. На мой взгляд, армянская дипломатия в силах обратить внимание международной общественности на неприемлемое поведение Азербайджана и добиться соответствующего результата»,– комментируя антиармянские заявления, озвучиваемые Азербайджаном с разных международных трибун, в частности, в рамках заседаний Совбеза ООН, заявила в беседе с Panorama.am депутат фракции Республиканской партии Армении Эрмине Нагдалян.
По ее словам, такое поведение Азербайджана является неприемлемым и противоречит правилам игры, установленным в данной организации.
«Международное сообщество должно дать оценку не только подобному поведению Азербайджана, но и систематической милитаризации и угрозам этой страны. Армянская сторона должна еще больше активизировать свои усилия, чтобы вести более эффективную работу в авторитетных международных организациях.
Мы должны суметь обеспечить одержанную на поле боя победу и на дипломатической арене»,– подчеркнула Эрмине Нагдалян.