Սայաթ-Նովայի անվան երաժշտական քոլեջը 50 տարեկան է. Բ. Սահակյանը պատվավոր կոչումներ է շնորհել
Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաժշտական քոլեջի 50-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ և մշակույթի զարգացման գործում ունեցած մեծ վաստակի համար այսօր Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագրեր պարգևատրելու և պատվավոր կոչում շնորհելու մասին:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ դաշնամուրի դասատու, ԼՂՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Բելլա Փարսադանյանը պարգևատրվել է «Երախտագիտություն» մեդալով:
ԼՂՀ մշակույթի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում է շնորհվել Համեստ Ավանեսյանին, ով Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաշժտական քոլեջի դաշնամուրի բաժնի վարիչն է, նաև Վագիֆ Գրիգորյանին, ով Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաշժտական քոլեջի փողային բաժնի դասատու է, Պավել Ղարաբեկյանին, ով ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմի արվեստի և ժովորդական ստեղծագործության բաժնի գլխավոր մասնագետ է:

On May 14 President Bako Sahakyan signed decrees on awarding and granting honorary titles on the occasion of the 50th anniversary of Stepanakert Musical College after Sayat Nova and substantial contribution to the development of culture.
NKR President’s office said piano teacher, Honored Art Worker of the Nagorno Karabagh Republic Bella Parsadanyan was awarded with the “Gratitude” medal.
The honorary title of Honored Culture Worker of the Nagorno Karabagh Republic is granted to Hamest Avanesyan, head of the Piano Department of Stepanakert Musical College after Sayat Nova, Vagif Grigoryan, teacher of the Wind Instruments Department of Stepanakert Musical College after Sayat Nova, Pavel Gharabekyan, senior specialist of the Art and Folk Art Department of the NKR Ministry of Culture and Youth Affairs Staff.