ՍԹԱՐ առևտրային ցանցում մեկնարկել է «Միասին օգնենք երեխաներին» բարեգործական ակցիան, որի միջոցով ՍԹԱՐ-ը նպատակ ունի դրամական օգնություն ցուցաբերել «Լեյկեմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական հիմնադրամին»: Նախագծի կարգախոսն է «ուզում եմ ապրել» և նվիրված է Երեխաների Պաշտպանության Միջազգային Օրվան:
«ՍԹԱՐ» առևտրային ցանցի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ակցիան կտևի մինչև ամսվա վերջ և կընթանա մի քանի ուղղությամբ: Նրա շրջանակում, ցանցի սուպերմարկետներում կտեղադրվեն դրամական միջոցների հավաքագրման համար նախատեսված արկղեր, որոնց միջոցով հաճախորդները կկարողանան նվիրատվություն կատարել հիմնադրամին: Նախագիծը կիրականացվի նաև առցանց` ՍԹԱՐ-ի ֆեյսբուքի էջում: Սոցիալական ցանցի օգտատերերը կարող են ցանկացած պահի միանալ նախագծին և համապատասխան բաժնում թողնել հաղորդագրություն բարեգործական ակցիաների կարևորության մասին: Յուրաքանչյուր հաղորդագրության դիմաց ՍԹԱՐ-ը բարեգործական ֆոնդին կփոխանցի 50 դրամ:
««Միասին օգնենք երեխաներին» բարեգործական ակցիան ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի նախաձեռնությունն է, որն իրականացվում է արդեն 4-րդ տարին: Այն մեր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմնական ուղղություններից է: Երեխաները մեր ապագան են, հետևաբար օգնության ձեռք մեկնելով նրանց` մենք ներդրում ենք կատարում երկրի ապագայի մեջ: Կարծում ենք, որ մեր ֆեյսբուքի էջում այս անհետաձգելի հարցի շուրջ ծավալվող քննարկումների շնորհիվ կգրավենք հասարակայնության ուշադրությունը, ինչի արդյունքում ևս մեկ անգամ կընդգծվի դրա կարևորությունը»,- մեկնաբանեց ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի մարքեթինգի տնօրեն Մ. Հարությունյանը:
Նշենք, որ նախագծին աջակցել ցանկացողները կարող են նաև նվիրատվություն կատարել` փոխանցելով գումար հատուկ հաշվեհամարին (Էյչ Էս Բի Սի Հայաստան 001 050 525 003).
Հավաքված բոլոր միջոցները հունիսի սկզբին կփոխանցվեն «Լեյկեմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական հիմնադրամին»: Այդ կապակցությամբ կկազմվի հաշվետվություն, որը կհրապարակվի ընկերության պաշտոնական կայքէջում (www.star.am) և ֆեյսբուքի էջում (https://www.facebook.com/starsupermarket):

Торговая сеть «СТАР» объявляет акцию «Поможем детям вместе»
В торговой сети «СТАР» стартовала благотворительная акция, целью которой является сбор денежных средств для «Благотворительного фонда детей больных лейкемией». Мероприятие с девизом «Поможем детям вместе» приурочено ко Дню защиты детей. Об этом передает пресс-служба компании.
Акция продлится до конца месяца и будет проведена по нескольким направлениям. Во время проекта, в супермаркетах сети будут установлены специальные ящики для сбора денежных средств, в которые покупатели смогут делать пожертвование в пользу фонда. Проект также будет проведен в режиме он-лайн - на странице СТАР в социальной сети Facebook. Пользователи Facebook смогут присоединиться к проекту и оставить сообщение о важности благотворительных акций в помощь больным детям в соответствующем разделе. За каждое написанное сообщение компания «СТАР» перечислит 50 драмов на счет благотворительного фонда.
«Благотворительная акция «Поможем детям вместе» является инициативой торговой сети «СТАР» и проводится уже 4-ый год подряд, являясь одним из основных направлений в рамках корпоративной социальной ответственности компании. Дети – наше будущее и протянув им своевременно руку помощи, мы инвестируем в будущее страны. Мы считаем, что обсуждение этого насущного вопроса на нашей странице в Facebook, привлечет дополнительное внимание общественности и обозначит еще раз его значимость»,- прокомментировала директор по маркетингу торговой сети «СТАР» М. Арутюнян.
Отметим также, что все желающие могут сделать пожертвование в поддержку проекта, перечислив деньги на специальный банковский счет (HSBC Armenia 001 050 525 003) .
Собранные средства будут переданы в «Благотворительный фонд детей больных лейкемией» в начале июня. В связи с этим, на официальном сайте компании (www.star.am) и нa страничке компании в Facebook (https://www.facebook.com/starsupermarket) будет опубликован официальный доклад.