Արամ Սաֆարյանը դեսպա՞ն. Նա հորդորեց զինվել համբերությամբ
««Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդում նման քննարկումներ բացարձակ չեն եղել, առավել ևս իմ մասով»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում` մեկնաբանելով մամուլում շրջանառվող լուրերը, թե իրեն հնարավոր է դեսպան նշանակեն, ասաց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Սաֆարյանը:
Նրա խոսքով, իր հետագա ճակատագրի նման դասավորվածության մասին նա տեղեկացել է մամուլից:
Ինչ վերաբերում է այն հարցին, թե ե՞րբ վերջապես ԲՀԿ քաղխորհրդի նիստը կկայանա ու շատ հարցերի պատասխաններ կտրվեն, այդ թվում և կուսակցականների հետագա անելիքի ու բաշխվող պաշտոնների մասով, Ա.Սաֆարյանը կոնկրետ ժամկետ չնշեց: Միայն հորդորեց զինվել համբերությամբ:
Հիշեցնենք, մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն Ա.Սաֆարյանը այլևս պատգամավորի մանդատ չի ստանալու, քանի որ կամ գործադիրում է պաշտոն ստանալու, կամ էլ մեկնելու է ինչ-որ երկիր` դեսպանի կարգավիճակով:

Арам Сафарян о возможном повороте в своей судьбе и «назначении послом» узнал из прессы
Секретарь парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Арам Сафарян опроверг муссируемую в прессе информацию о своем возможном назначении послом. Депутат заявил Panorama.am: «В политсовете ППА подобных обсуждений вовсе не было, тем более по моей части». По его словам, о возможном повороте в своей судьбе он лично узнал из газет.
При этом А. Сафарян не стал уточнять сроков проведения заседания политсовета ППА, на котором будут даны ответы на многие вопросы, в том числе по части распределяемых должностей и дальнейших действий членов данной политической силы.
Напомним, согласно данным прессы, А. Сафарян более не получит депутатского мандата, поскольку либо займет определенный пост в органах исполнительной власти, либо отправится за рубеж в качестве посла.