Արամ Սաֆարյանը դեսպա՞ն. Նա հորդորեց զինվել համբերությամբ
««Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդում նման քննարկումներ բացարձակ չեն եղել, առավել ևս իմ մասով»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում` մեկնաբանելով մամուլում շրջանառվող լուրերը, թե իրեն հնարավոր է դեսպան նշանակեն, ասաց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Սաֆարյանը:
Նրա խոսքով, իր հետագա ճակատագրի նման դասավորվածության մասին նա տեղեկացել է մամուլից:
Ինչ վերաբերում է այն հարցին, թե ե՞րբ վերջապես ԲՀԿ քաղխորհրդի նիստը կկայանա ու շատ հարցերի պատասխաններ կտրվեն, այդ թվում և կուսակցականների հետագա անելիքի ու բաշխվող պաշտոնների մասով, Ա.Սաֆարյանը կոնկրետ ժամկետ չնշեց: Միայն հորդորեց զինվել համբերությամբ:
Հիշեցնենք, մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն Ա.Սաֆարյանը այլևս պատգամավորի մանդատ չի ստանալու, քանի որ կամ գործադիրում է պաշտոն ստանալու, կամ էլ մեկնելու է ինչ-որ երկիր` դեսպանի կարգավիճակով:

“Prosperous Armenia Party’s political council has not considered any such issue, especially with regard to me,” secretary of PAP parliamentary faction Aram Safaryan told Panorama.am, commenting on rumors of his future appointment as ambassador.
Asked when PAP political council will meet to give answers to many questions, including those regarding the future of PAP members and job distribution, Aram Safaryan said that we should be patient, we should wait and see.
Rumors have been circulating in the media that Aram Safaryan will renounce his mandate as MP to get a ministerial portfolio or to be appointed ambassador to a foreign country.