Երևանում մեկնարկեց Իմպլանտոլոգների հայկական ասոցիացիայի 1-ին միջազգային գիտաժողովը
Երևանում այսօր մեկնարկեց Իմպլանտոլոգների հայկական ասոցիացիայի 1-ին միջազգային գիտաժողովը, որին մասնակցում են ոչ միայն հայ մասնագետներ, այլև արտերկրից ժամանած տարբեր ատամնաբուժական կլինիկաների ներկայացուցիչներ: Այն կազմակերպվել էր Հայաստանի իմպլանտոլոգների ասոցիացիայի կողմից:
Ինչպես գիտաժողովի բացմանը նշեց Իմպլանտոլոգների Ասոցիացիայի նախագահ, դոցենտ Կարեն Գրիգորյանը, Իմպլանտոլոգների Հայկական Ասոցիացիան հիմնադրվել է 2011 թվականին: Ասոցիացիան հանդիսանում է բաց և անկախ հարթակ բոլոր պրոֆեսիոնալների համար, որոնք հետաքրքրված են իմպլանտոլոգիայի արվեստով և գիտությամբ:
Կ.Գրիգորյանն ասաց, որ կազմակերպության նպատակն է կամուրջ հանդիսանալ հայ մասնագետների և աշխարհում տեղի ունեցող ոլորտի նորամուծությունների միջև: Բացի այդ՝ երկրի ներսում Ասոցիացիայի աշխատանքները ուղղված են կանոնակարգելու բժշկական անձնակազմի աշխատանքն ու պաշտպանելու պացիենտներին: «Այժմ ստոմատոլոգիական իմպլանտոլոգիան մեծ քայլերով առաջ է ընթանում: Մեր դերն է օգնել մեր մասնագետներին ժամանակին համընթաց քայլելու: Սրանից կշահեն և մասնագետները, և թե պացիենտները»,- ասաց Կ.Գրիգորյանը:
Ըստ նրա՝ վերջին տարիներին բուռն կերպով զարգանում է իմպլանտոլոգիան, ավելանում է բժիշկների, իմպլանտոլոգների քանակը, բայց միևնույն ժամանակ ոլորտի մասնագետներին անհանգստացնող շատ հարցեր կան, մասնավորապես, որակի հետ կապված: «Այսօր շատ-շատերը մտնում են ստամատոլոգիական ոլորտ` առանց տարրական բազային գիտելիքների: Սա անթույլատրելի է և համախմբվել ենք, որ միասին փոխենք այս իրավիճակը՝ այն դարձնելով ավելի քաղաքակիրթ և ժամանակակից»,- նշեց Կ.Գրիգորյանը:

В Ереване началась 1-я международная конференция Армянской ассоциации имплантологов
Сегодня в Ереване началась 1-я международная конференция Армянской ассоциации имплантологов, в которой принимают участие не только местные специалисты, но и представители стоматологических клиник, прибывшие из-за рубежа. Конференция организована Армянской ассоциацией имплантологов.
Как отметил в приветственном слове президент Армянской ассоциации имплантологов Карен Григорян, ассоциация была основана в 2011 году. Ее основная цель – стать своеобразным мостом между армянскими специалистами и нововведениями в этой сфере во всем мире. Внутри страны деятельность ассоциации направлена на регламентацию работы медперсонала и защиту пациентов.
«Сейчас стоматологическая имплантология интенсивно продвигается вперед. Наша роль помочь нашим специалистам идти в ногу со временем. От этого выиграют и специалисты, и пациенты»,– отметил Карен Григорян, добавив: «Сегодня многие выбирают сферу стоматологии без наличия элементарных базовых знаний. Это непозволительно, поэтому мы сплотили свои усилия, чтобы вместе изменить эту ситуацию, сделать ее более современной».