Մայիսի 30-ին հայտնի կդառնա կառավարության կազմը
«Հրապարակը» գրել է, որ մայիսի 30-ին կայանալիք ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստում Սերժ Սարգսյանը հրապարակելու է, թե ովքեր են զբաղեցնելու ՀՀ վարչապետի, ԱԺ նախագահի, ինչպես նաև նախարարների պաշտոնները:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արթուր Գրիգորյանի փոխարեն, ըստ թերթի, նշվում է ՀՀ նախագահի օգնական Ավետիս Բերբերյանի անունը, սակայն վերջինս ասել է, թե ինքն այդ մասին թերթից է իմանում և որևէ հավակնություն չունի գործադիր պաշտոնների նկատմամբ:
«Առողջապահության նախարարի պաշտոնի համար ՀՀԿ-ն, ըստ լուրերի, 2 թեկնածություն է քննարկում. ՀՀԿ փոխնախագահ, Երևանի ավագանու անդամ, Մխիթար Հերացու անվան բժշկական համալսարանի ռեկտոր Դերենիկ Դումանյան կամ առողջապահության նախկին նախարար Արա Բաբլոյան»,- գրել է թերթը` հավելելով, որ չի հաջողվել վերջիններիս հետ զրուցել:

Hraparak: New Cabinet to be unveiled on May 30
According to Hraparak, RPA executive body will meet on May 30. Serzh Sargsyan will unveil the new Cabinet at the meeting.
Minister of Labor and Social Issues Arthur Grigoryan will be replaced by Assistant to the President Avetis Berberyan, the paper says. However, Berberyan told the paper he was not aware of that.
Rumors say RPA considers two candidates for the position of Health Minister – RPA Deputy Chairman, member of the Council of Elders of Yerevan, Rector of Yerevan State Medical University Derenik Dumanyan and former Minister of Health Ara Babloyan, the paper writes.