Մայիսի 30-ին հայտնի կդառնա կառավարության կազմը
«Հրապարակը» գրել է, որ մայիսի 30-ին կայանալիք ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստում Սերժ Սարգսյանը հրապարակելու է, թե ովքեր են զբաղեցնելու ՀՀ վարչապետի, ԱԺ նախագահի, ինչպես նաև նախարարների պաշտոնները:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արթուր Գրիգորյանի փոխարեն, ըստ թերթի, նշվում է ՀՀ նախագահի օգնական Ավետիս Բերբերյանի անունը, սակայն վերջինս ասել է, թե ինքն այդ մասին թերթից է իմանում և որևէ հավակնություն չունի գործադիր պաշտոնների նկատմամբ:
«Առողջապահության նախարարի պաշտոնի համար ՀՀԿ-ն, ըստ լուրերի, 2 թեկնածություն է քննարկում. ՀՀԿ փոխնախագահ, Երևանի ավագանու անդամ, Մխիթար Հերացու անվան բժշկական համալսարանի ռեկտոր Դերենիկ Դումանյան կամ առողջապահության նախկին նախարար Արա Բաբլոյան»,- գրել է թերթը` հավելելով, որ չի հաջողվել վերջիններիս հետ զրուցել:

Газета «Грапарак» пишет, что 30 мая на заседании исполнительного органа Республиканской партии Серж Саргсян огласит имена будущего спикера, премьер-министра, а также министров.
Отмечается, что на должность министра труда и по социальным вопросам будет назначен помощник президента Аветис Берберян, хотя сам он не подтвердил эту информацию.
По слухам, на должность министра здравоохранения обсуждаются две кандидатуры – ректора Ереванского государственного медуниверситета Дереника Думаняна и бывшего министра Ара Баблояна.