ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ ընդառաջ է գնում պահանջված կադրեր պատրաստելու ՀՊՏՀ Գյումրիի մասնաճյուղի ցանկությանը:
Ընկիերության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, այս կամ այն բուհի գործունեության հաջողությունը բացահայտվում է պատրաստած մասնագետների հանդեպ դրսևորվող պահանջարկով: Մրցունակ կադր համարվելու նշաձողը սահմանում է շուկան: Կրթության համակարգում ժամանակակից մեթոդների ներդրման ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի պատրաստակամությունը բխում է ոչ միայն բուհերի, այլև` գործատուների շահերից:
Գյումրեցի ապագա տնտեսագետներին տրամադրված ժամանակակից տեխնիկան կարևոր դեր կունենա նրանց մասնագիտական հեռանկարների առումով: ՏՏ ու համացանցի ընձեռած ահռելի տեղեկատվության առկայությունը մեթոդական հարուստ նյութ կապահովեն նաև պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար:
Եվրոպական կրթական համակարգին ինտեգրման գործընթացին ընդառաջ` Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորը ՀՊՏՀ Գյումրիի մասնաճյուղը համալրել է ինտերնետ հասանելիությամբ 10 համակարգչով ապահովված լսարանով, «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակներում գործող` 3G երթուղիչով, լազերային տպիչով, փոխանջատիչներով և այլ սարքերով: Համալսարանում կգործի նաև Wi-Fi անկյուն: Ուսումնական գործընթացի պահանջներից բխող արժեքավոր սարքերից առանձնահատուկ կարևորություն ունի լուսարձակով ինտերակտիվ գրատախտակը: Այն տեղեկատվական մեծ հոսքերի տիրապետելու և դասապրոցեսը լիարժեք կառավարելի դարձնելու հրաշալի գործիք է դասախոսների համար: Ուսումնական նյութի մատուցման ինտերակտիվ գրատախտակը թույլ է տալիս կարճ ժամանակահատվածում տիրապետելու առավելագույն գիտելիքների:
«Գյումրիի տնտեսագիտական համալսարանը թվով չորրորդն է այն 29-ը բուհից, որոնք ընդգրկված են կրթական լաբորատորիաների ստեղծման մեր ծրագրերում: Բարձրագույն որակյալ կրթության համար ստեղծված այս պայմանները կարևոր են մեր խելացի ուսանողներին աջակցելու առումով: Խորացված դասընթացների ժամանակակից մեթոդը նրանց թույլ կտա ետ չմնալ դարի գիտատեխնիկական առաջընթացից, կրճատել տարածությունը և համագործակցել առաջատար բուհերի հետ: Եղել և մնալու ենք Ձեր կողքին»,- ընդգծել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նորարարությունների կողմնակից ՀՊՏՀ Գյումրիի մասնաճյուղում գնահատվում են կրթության որակը և շուկայի պահանջներից բխող մրցունակ կադրերի պատրաստումը: Այս բուհի հետ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համագործակցությունն այդ տեսանկյունից հաջողված պետք է համարել:

VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, gladly announces its efforts in meeting the willingness of the State Economic University of Armenia, Gyumri branch, to prepare competitive professionals.
The success or the failure of any university can be judged against the market want of the specialists it prepares. It is the market that sets the benchmark of competitiveness among professionals. VivaCell-MTS’ readiness to support in introducing modern-day teaching methods in the system of education, is in the interests of both the universities and the employers.
The advanced technologies of learning now available to the future economists in Gyumri will be crucial for their career perspectives. The tremendous information flow that the IT and the Internet bring will provide plenty of teaching material for professors and instructors as well.
Ahead of the procedures that the university needs to undergo to integrate into the European system of education, Armenia’s leading telecommunications operator equips one of the university auditoriums into a lab with 10 computers with Internet access, providing it with a 3G router working within “Home-Zone Turbo” package, laser printer, switchers and other devices. The university will also have Wi-Fi corner. The interactive blackboard with a projector stands out of the list of the provided equipment for its helpfulness in the organization of the learning process. The blackboard is a remarkable tool for teachers to fully manage significant information flows and the teaching course in general. The blackboard also helps in getting maximum knowledge within a relatively short period of time.
“The Gyumri Economic University is the fourth among those 29 institutions of higher education, which have been included in our educational lab project. The conditions created to provide high quality university education are important in our effort to support progressive students. The modern-day methods of advanced education will help them keep up with the pace of the scientific and technical advances, shorten the distances and cooperate with the leading universities elsewhere. We stand by your side and we will stay there in future,” underlined VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
The State Economic University of Armenia in Gyumri knows the value of innovations in providing quality education and preparation of market competitive professionals. That is the reason VivaCell-MTS partnership with the university can be called a success.