Սամվել Բալասանյան. «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղարը կլինի Ն. Զոհրաբյանը
«Ես բացառում եմ իմ ԲՀԿ-ից դուրս գալու հավանականությունը: Նման բան չի կարող լինել»,-ԿԸՀ-ում մինչ պատգամավորական մանդատ ստանալը լրագրողներին ասաց ԲՀԿ-ական Սամվել Բալասանյանը, ով ժամանակին լքել էր ՕԵԿ-ը:
Հարցին, թե հավանական է համարում, որ կոալիցիա չկազմելու դեպքում ԲՀԿ-ին, այնուամենայնիվ, նախարարական պորտֆելներ կամ գործադիրում այլ պաշտոններ կհատկացվեն, Բալասանյանը նշեց, թե չի կարծում, քանի որ օրենքով էլ կարծես թե նման բան նախատեսված չէ:
Ամեն դեպքում նա նման հավանականությունը վերջնականապես չբացառեց:
Բալասանյանը լրագրողների հետ զրույցում հրապարակեց 5-րդ գումարման ԱԺ-ում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավարի ու քարտուղարի անունները:

“I am not going to leave Prosperous Armenia Party. It’s not possible,” PAP member Samvel Balasanyan, who once left Rule of Law, said in CEC while waiting for the official mandate giving ceremony.
Answering to the question if anyway PAP will receive certain ministerial mandates although not forming coalition, Mr Balasanyan said he does not think so, since the law doesn’t define it.
Samvel Balasanyan said that Gagik Tsarukyan will be the head of PAP faction and Naira Zohrabyan – the secretary of the faction.