Սամվել Բալասանյան. «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղարը կլինի Ն. Զոհրաբյանը
«Ես բացառում եմ իմ ԲՀԿ-ից դուրս գալու հավանականությունը: Նման բան չի կարող լինել»,-ԿԸՀ-ում մինչ պատգամավորական մանդատ ստանալը լրագրողներին ասաց ԲՀԿ-ական Սամվել Բալասանյանը, ով ժամանակին լքել էր ՕԵԿ-ը:
Հարցին, թե հավանական է համարում, որ կոալիցիա չկազմելու դեպքում ԲՀԿ-ին, այնուամենայնիվ, նախարարական պորտֆելներ կամ գործադիրում այլ պաշտոններ կհատկացվեն, Բալասանյանը նշեց, թե չի կարծում, քանի որ օրենքով էլ կարծես թե նման բան նախատեսված չէ:
Ամեն դեպքում նա նման հավանականությունը վերջնականապես չբացառեց:
Բալասանյանը լրագրողների հետ զրույցում հրապարակեց 5-րդ գումարման ԱԺ-ում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավարի ու քարտուղարի անունները:

Известны имена руководителя и секретаря парламентской фракции «Процветающая Армения»
«Я исключаю вероятность своего выхода из состава партии „Процветающая Армения”(ППА). Такого не может быть»,– об этом в здании ЦИК до получения депутатского мандата заявил журналистам член ППА Самвел Баласанян, который в свое время покинул ряды партии «Оринац еркир».
Самвел Баласанян не считает вероятным то, что несмотря на отказ вступать в коалицию ППА, тем не менее, получит министерские портфели или другие должности в исполнительной власти, так как это не предусмотрено и по закону.
В любом случае он окончательно не исключает вероятность такого развития событий.
Самвел Баласанян также назвал имена руководителя и секретаря парламентской фракции «Процветающая Армения» в парламенте 5-го созыва: руководителем фракции будет Гагик Царукян, а секретарем –Наира Зограбян.