Արցախում ձեթի գործարան են կառուցում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղ և ծանոթացել այնտեղ կառուցվող ձեթի գործարանի շինարարական աշխատանքներին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարը կարևոր է համարել այս խոշոր ձեռնարկության կառուցումը` ընդգծելով, որ այն մեծ դերակատարություն կունենա Արցախում գյուղատնտեսության և վերամշակող արդյունաբերության զարգացման գործում:
Այնուհետև Նախագահն ուղևորվել է Ասկերանի շրջանի Խաչմաչ գյուղ, որտեղ ծանոթացել է այնտեղ իրականացվող ճանապարհաշինական աշխատանքներին: Բակո Սահակյանը նշել է, որ Խաչմաչի համայնքի ցուցաբերած աշխատաոճն ու կիրառվող շինարարական մոտեցումները բավականին հետաքրքիր են և կարող են օգտագործվել նաև այլ բնակավայրերում:

Президент НКР Бако Саакян посетил строящийся в республике завод по производству растительного масла
4 июня президент НКР Бако Саакян посетил село Тагавард Мартунинского района и ознакомился с ходом работ по строительству завода по производству растительного масла. Об этом сообщает Главное информуправление аппарата президента НКР.
Глава государства назвал важным строительство такого крупного предприятия, подчеркнув, что это окажет существенное влияние на развитие сельского хозяйства и перерабатывающей промышленности в Арцахе.
Затем президент направился в село Хачмач Аскеранского района, где ознакомился с ходом осуществляемых там дорожно-строительных работ. Бако Саакян отметил, что стиль работы и применяемые здесь строительные методы достаточно интересны и могут быть использованы также в других населенных пунктах.