Ստամբուլում բացվել է «Սպասումից վեր... Պատմություններ հայ-թուրքական սահմանից» ցուցահանդեսը
Ստամբուլում բացվել է «Սպասումից վեր…Պատմություններ հայ-թուրքական սահմանից» խորագիրը կրող լուսանկարների ցուցահանդես:
Թուրքական «Միլլիյեթ»(Milliyet) էլեկտրոնային պարբերականում տեղ գտած տեղեկատվության համաձայն` ցուցահանդեսը Հրանտ Դինքի անվան հիմնադրամի, Գալաթայի լուսանկարչատան, «Free Press Unlimited»-ի և Գյումրու «Երիտասարդական նախաձեռնությունների կենտրոնի» համատեղ նախաձեռնությունն է: Ցուցահանդեսը կտևի մինչը հունիսի 30-ը, և այդ ընթացքում կցուցադրվի 5 վավերագրական ֆիլմ:
Այս վավերագրական ֆիլմերը ստեղծվել են Ստամբուլում Հոլանդիայի գլխավոր հյուպատոսության և Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան աջակցությամբ «Երկխոսության համար մուլտիմեդիա» նախագծի շրջանակներում:
Ըստ աղբյուրի` նախագծի նպատակը հայ և թուրք լուսանկարիչներին համատեղ գործունեության հնարավորություն ընձեռելն է:

В Стамбуле открылась фотовыставка «Выше ожидания… Истории с армяно-турецкой границы»
В Стамбуле открылась фотовыставка на тему «Выше ожидания… Истории с армяно-турецкой границы». Об этом сообщает турецкое издание Milliyet.
Согласно информации, выставка организована по инициативе Фонда имени Гранта Динка, «Free Press Unlimited», Центра молодежных инициатив Гюмри и др. Выставка продлится до 30 июня.
За это время будут продемонстрированы 5 документальных фильмов, снятых при содействии генконсульства Голландии в Стамбуле и посольства Великобритании в рамках проекта «Мультимедиа для диалога».
Отмечается, что целью данного проекта является создание возможностей для совместной деятельности армянских и турецких фотографов.