Այս պահին Մաշտոցի պողոտայում գտնվող Փակ շուկայի ճակատին փակցված մետաղյա կոնստրուկցիան, որի վրա միրգ է պատկերված, վերականգնվում է: Panorama.am-ի թղթակցի հաղորդմամբ, մասնագետները ներկման աշխատանքներ են տանում, լույսեր տեղադրում:
Panorama.am-ի հարցին պատասխանելով, թե արդյոք այդ աշխատանքները շինարարության բուն ընթացքին չեն խանգարի, աշխատողներից մեկն ասաց, որ ոչ միայն չեն խանգարի ընթացող շինարարությանը , այլև չեն վնասվի շինարարության ընթացքում:
Մեր թղթակիցը նկատել է նաև, թե ինչպես են մի քանի բեռնատար մեքենաներ շուկայի տարածքից տեղափոխել շինարարական աղբը:
Նախորդող` «Փակ շուկայի» վաճառքի ժամանակ հուշարձանի պահպանական պարտավորագիր չի ստորագրվել. նույն ճակատագիրը սպառնում է 5800 հուշարձանի

На данный момент чугунный ажурный витраж на главном фасаде ереванского Крытого рынка, на котором изображены дары колхозного изобилия, восстанавливается. Как сообщает корреспондент Panorama.am, специалисты проводят работы по окраске, размещают световые короба.
В ответ на вопрос Panorama.am о том, не будут ли эти работы мешать ходу строительства, один из работников отметил, что они не только не буду мешать, но и не будут повреждены в ходе строительства.
Как сообщает наш корреспондент, несколько грузовых автомобилей вывозят строительный мусор с территории рынка.