Թեև հինգերորդ գումարման Ազգային Ժողովի առաջին նստաշրջանն արդեն հետևում է և նորընտիր պատգամավորները, ինչպես նաև ԱԺ հնաբնակները հարմարվում կամ էլ իրենց աշխատասենյակներում տեղափոխություններ կատարում, խորհրդարանի պաշտոնական կայքէջում պատգամավորների կենսագրություններում որոշակի անհասկանալի պահեր հայտնաբերեցինք:
Նոր Ազգային Ժողովում 131 պատգամավորներից 60-ը առաջին անգամ են մանդատ ստանում ու թերևս հասկանալի կլիներ, եթե նրանց կենսագրությունները դեռ տեղադրված չլինեին կայքում: Սակայն բացի նորելուկներից, բացակայում են նաև որոշ պատգամավորների կենսագրություններ ևս, որոնք ԱԺ-ում առաջին տարին չէ, որ աշխատասենյակ ունեն:
Օրինակ, Սամվել Ալեքսանյանի (Լֆիկ Սամոյի) կենսագրությունը տեղում է, ավելին` վերջին տողով տեղեկանում ենք, որ նա 2012թ-ի մայիսի 6-ին մեծամասնական ընտրակարգով հերթական անգամ ստացավ պատգամավորի մանդատ: Մինչդեռ հենց հաջորդ տողում տեղակայված ԲՀԿ-ական Արագած Ախոյանի կենսագրությունը բացակայում է, թեև ինքն էլ Ս.Ալեքսանյանի հետ անցած հինգ տարիներին կռիվ է տվել ԱԺ-ում:
Ընտրյալների թվում, ով ԱԺ-ում այս գումարմանն էլ կշարունակի իր գործունեությունը և ում կենսագրությունը պաշտոնական կայքէջից ոչ մի տեղ չի անհետացել ՕԵԿ-ական Հեղինե Բիշարյանն ու Խաչիկ Հարությունյանը, ՀՀԿ-ական Վարդան Այվազյանն ու Մանվել Բադեյանը, Արտակ Դավթյանը, ինչպես նաև ԲՀԿ-ական Գագիկ Ծառուկյանն ու Նաիրա Զոհրաբյանը:
Իսկ ահա նրանց ցուցակը, ովքեր նոր չեն, բայց նրանց կենսագրությունները հանվել են կայքից (գուցե սրբագրման խնդիրներ կա՞ն)` ՀՀԿ-ական Կարեն Ճշմարիտյան ու Առաքել Մովսիսյան (Շմայս), Նահապետ Գևորգյան (Նովո), ԲՀԿ-ական Արշակ Մխիթարյան (բրիլիանտի Արշակ): Ինչպես նաև ՀՅԴ-ական Արծվիկ Մինասյան, ՀՀԿ խմբակցության անդամ Տաճատ Վարադախետյան և այլն:

Метаморфозы, имевшие место с биографиями депутатов на официальном сайте парламента Армении…
Стартовавшая 31 мая первая сессия Национального Собрания Армении нового, 5-го, созыва теперь вызывает куда меньший ажиотаж, чем «закулисные» развития в парламенте. Интересно не только то, как обустраиваются в кабинетах депутаты-старожилы, но и то, какие изменения фиксируются в их биографиях на официальном сайте парламента РА.
В принципе, было бы вполне логично, если бы на сайте пока отсутствовали биографии 60 новоиспеченных депутатов (всего число парламентариев равно 131). Однако не совсем понятно, почему на сайте не размещены биографии депутатов, которые не первый год работают в Национальном Собрании.
Например, на своем месте находится биография Самвела Алексаняна (Лфик Само), более того, она обновлена: в последней строке извещается, что на состоявшихся 6 мая выборах он в очередной раз получил депутатский мандат по мажоритарной избирательной системе. Однако биография члена партии «Процветающая Армения» (ППА) Арагаца Мхояна, также занимавшего депутатское кресло в предыдущие 5 лет, почему-то отсутствует.
Никаких метаморфоз на сайте не произошло также с биографиями членов партии «Оринац еркир» Эгине Бишарян и Хачика Арутюняна, членов Республиканской партии Армении (РПА) Вардана Айвазяна и Манвела Бадеяна, с биографией Артака Давтяна, а также лидера ППА Гагика Царукяна и члена ППА Наиры Зограбян.
А вот список тех, чьи биографии по неизвестным причинам (быть может, с целью внесения правок) покинули официальный сайт НС РА: члены РПА Карен Чшмаритян и Аракел Мовсисян (Шмайс), член фракции РПА Тачат Варадахетян, Напет Геворкян (Ново), член ППА Аршак Мхитарян (Бриллианти Аршак), член АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян и др.