Իբրահիմովիչ. «Դա չպետք է տեղի ունենար»
Շվեդիայի ազգային հավաքականի հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչին տխրեցրել է «Եվրո-2012»-ի խմբային փուլում Ուկրաինայի ընտրանու հետ խաղում գրանցված արդյունքը: Հիշեցնենք, որ Զլատանն առաջինն է բացել հաշիվը, որից հետո Շևչենկոյին հաջողվել է 2 անգամ խոցել շվեդների դարպասը:
«Հիմա մեզ համար շատ դժվար է: Չպետք է պարտվեինք: Ունեինք հաջողության հասնելու լավ հնարավորություններ: 1:0 հաշվով հաղթում էինք մրցակցին, հետո հաշիվը դարձավ 1:1, այնուհետև` 1:2: Դա չպետք է տեղի ունենար, բայց առջևում դեռ 2 հանդիպում կա: Պետք է փորձենք հետ բերել կորցրածը:
Առաջին խաղակեսում փոքր-ինչ նյարդայնանում էի, սակայն 2-րդը լավ սկսեցի: Մենք ուժեղ էինք և լավ էինք աշխատում գնդակի հետ: Սրանում է ֆուտբոլի էությունը. ամեն ինչ քեզ մոտ կարող է լավ ստացվել, բայց հետո բաց ես թողում գոլ, որին հետևում է 2-րդը:
Հիմա անհրաժեշտ է սթափվել: Առջևում Անգլիայի և Ֆրանսիայի հավաքականների հետ հանդիպումներն են, և մենք կարող ենք հանդես գալ ավելի լավ, քան առաջին խաղում: Մենք պարզապես կպատրաստվենք այդ հանդիպումներին և կլինենք ուժեղ ու համարձակ: Մեկ խաղով ոչինչ չի որոշվում»,- ասել է Իբրահիմովիչը:

Zlatan Ibrahimović: We shouldn't have lost in Ukraine
Sweden striker Zlatan Ibrahimović considers that his team did not deserve the defeat in their first match at Euro 2012 against Ukraine, the official website of UEFA reported.
“It’s tough, it’s tough. We shouldn't have lost. We had good chances to score goals. We were winning 1-0, then they scored to make it 1-1 and another to make it 2-1 from a corner and that just can't happen. But we have two games left to do better,” he noted.
Ibrahimovic has admitted that felt a bit nervous in the first half, but started the second half better.
“We just have to focus. Two great matches lie ahead of us against two great teams and we will do much better than we did today. We will just prepare for them and do even better. We can learn not to throw away a lead in the manner we did and to be a bit more daring. It isn't just about one game,” he said.