ՕԵԿ-ը դեռ դժգոհ է ընտրությունների արդյունքներից. Կառավարության կազմի շուրջ վերջնական որոշում չկա
«Ժողովուրդ»-ի աղբյուրների պնդմամբ, կառավարությունը պատրաստվում է իր ծրագիրն ԱԺ ներկայացնել հունիսի 20-ից հետո, հավանաբար հունիսի 21-ին: Մինչ այդ ՀՀԿ ԳՄ նիստում վերջնականապես հաստատվելու է կառավարության կազմը: ՀՀԿ ԳՄ հերթական նիստը սպասվում է հունիսի 14-ին: Թերթի աղբյուրները, սակայն, վստահեցնում են, որ դեռևս վերջնական որոշում չկա նախարարական պորտֆելների շուրջ: «Մի կողմից դեռ չեն ավարտվել ՕԵԿ-ի հետ բանակցությունները, վերջնական պայմանավորվածություն չկա, թե որն է լինելու այս կուսակցությանը տրվելիք երրորդ նախարարությունը:
Մյուս կողմից ՀՀԿ-ն դեռ վերջնական որոշում չունի, թե ովքեր են լինելու ԲՀԿ-ի` կոալիցիայից դուրս գալուց հետո ՀՀԿ-ին բաժին հասած նախարարությունների ղեկավարները: Ենթադրվում է, որ վերջնական որոշումը կկայացվի առաջիկա երկու օրերի ընթացքում, հունիսի 14-ին էլ այն պարզապես կվավերացվի»,- գրում է թերթը և մեկ այլ լուրով տեղեկացնում, որ ՕԵԿ-ը դեռ դժգոհ է ընտրությունների արդյունքներից: Ընդ որում` ԱԺ ՕԵԿ խմբակցության Հեղինե Բիշարյանի թիրախում ՀՀԿ ողջ վերնախավն է` Հովիկ Աբրահամյանը, Տիգրան Սարգսյանը և այլոք:

Citing its sources, Zhoghovurd reports that the government plans to submit its program to parliament’s consideration after June 20, probably on June 21. RPA executive body’s meeting will unveil the future Cabinet staff. Executive body’s next meeting is scheduled for June 14. However, the paper’s sources say that there is still no final decision on the appointment of ministers.
A final decision is supposed to be made in the next two days, to be merely confirmed on June 14, the paper says.
According to the paper, Orinats Yerkir is still dissatisfied with election results, with Heghine Bisharyan targeting the whole RPA elite – Hovik Abrahamyan, Tigran Sargsyan and the others.