CNNTurk. Մադոննան, մերկացնելով իր կուրծքը, ուղերձ է հղել թուրքական իշխանություններին
Թուրքական և արտասահմանյան մամուլում լայն արձագանք է գտել իտալական արմատներով ամերիկացի հայտնի երգչուհի Մադոննայի ստամբուլյան համերգը, որը կայացել էր հունիսի 7-ին: Փոփ-թագուհին «Մարդկային բնություն» (Human nature) երգի կատարման ժամանակ աստիճանաբար կիսամերկանալով անսպասելիորեն թուրք հանդիսատեսի առջև բացել էր իր կուրծքը:
«CNNTurk» լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ` Մադոննայի այդ արարքը պատահականություն չէր: Թուրքիայում հակված են կարծելու, որ մերկ կուրծքի ցուցադրումը բողոքի ուղերձ էր` ընդդեմ հղիության արհեստական ընդհատումն արգելող օրինագծի:
Հիշեցնենք, որ թուրքական իշխանությունները վարչապետ Էրդողանի նախաձեռնությամբ մշակել են օրինագիծ այդ երկրում հղիության արհեստական ընդհատումն արգելելու համար, ինչին դեմ են արտահայտվել հազարավոր թուրք կանայք:

CNNTurk: Обнажив во время концерта в Стамбуле грудь, Мадонна направила ноту протеста властям Турции
Состоявшийся 7 июня в Стамбуле концерт известной американской поп-дивы с итальянскими корнями Мадонны встретил широкий отклик в турецкой и зарубежной прессе. Во время исполнения песни «Human nature» певица, постепенно полуобнажаясь, неожиданно открыла грудь перед турецкими зрителями.
Как сообщает информационная служба «CNNTurk», этот поступок Мадонны не был случайностью. В Турции склонны полагать, что демонстрация груди была своеобразной нотой протеста против законопроекта о запрете на искусственное прерывание беременности.
Напомним, что в Турции продолжает нарастать общественное недовольство, в частности, среди женщин, в связи с представленным властями законопроектом о запрете на искусственное прерывание беременности и кесарева сечения. Идея внести правовые ограничения в связи с этим вопросом принадлежит премьер-министру Турции, председателю правящей Партии справедливости и развития Реджепу Тайипу Эрдогану.