Չեխիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Թոմաշ Ռոսիցկին Հունաստանի ընտրանու հետ երեկ կայացած խաղում (2:1) կարողացավ մասնակցել միայն մեկ խաղակեսի, քանզի կրկին վնասվածք ստացավ: Այս մասին հայտնում է «Սպորտ Էքսպրեսը»:
«Առաջին խաղակեսում մենք շատ լավ խաղացինք: Վերահսկում էինք գնդակը: Երկրորդ խաղակեսի մասին ոչինչ չեմ կարող ասել, քանի որ այդ պահին բժիշկների հետ էի,- խաղից հետո ասել է Ռոսիցկին: Թե ինչումն է խնդիրը, առայժմ ոչինչ չեմ կարող ասել: Չգիտեմ նաև` արդյոք կկարողանա՞մ մասնակցել լեհերի հետ հանդիպմանը: Ռուսների հետ խաղից հետո արդեն ասել եմ, որ մենք դեռ հնարավորություն ունենք: Եվ այդ հնարավորությունից այս անգամ մենք օգտվեցինք»:

Czech Republic captain Tomas Rosicky and goalkeeper Petr Cech are in hospital in Wroclaw undergoing scans after picking up injuries in their team's 2-1 win over Greece at Euro 2012, The Guardian reported.
Rosicky injured his achilles tendon and had to be substituted after the first half of Tuesday's Group A match.
"I have a problem with my achilles," Rosicky said after the game. "I got a kick and after I moved I felt something in there. I wanted to finish the first half but they advised me not to play any more [at half time]. Right now, I don't know if I will play against Poland. I am definitely a doubt for the game."