Թուրք գործարարը բռնաբարել է ամերիկացի դիվանագետի
Թուրքական «Աքշամ» (Aksam) օրաթերթի տեղեկացմամբ` Ուգանդայում թուրք գործարար է ձերբակալվել ամերիկացի մի դիվանագետի բռնաբարելու մեղադրանքով: Թուրքիայի քաղաքացի հանդիսացող գործարար 34-ամյա Օնդեր Էրգյուլը որոշ ժամանակ առաջ Ուգանդայի մայրաքաղաքի սրճարաններից մեկում ծանոթացել է ամերիկուհի դիվանագետ 29-ամյա Աննա Պասկալինայի հետ: Օնդերը պարբերաբար փորձել է ավելի մտերիմ հարաբերություններ հաստատել ամերիկուհու հետ:
Կազմակերպված հերթական խնջույքներից մեկի ժամանակ նրանք լավ գինովցել են, ապա Օնդերն ամերիկուհուն հրավիրել է իր տուն, որտեղ էլ բռնաբարել է նրան, այնուհետև վերադարձրել խնջույքի վայր:
Դեպքից 2 օր հետո ուգանդացի ոստիկանները հայտնաբերել և ձերբակալել են թուրք գործարարին: Ուգանդայի սահմանադրության համաձայն` սեռական ոտնձգությունների հետ կապված վարույթները իրականացնում է միայն Գերագույն դատարանը: Թուրք գործարարին այժմ սպառնում է մինչև 7 տարվա ազատազրկում:

Как сообщает турецкая газета «Aksam», в Уганде по обвинению в изнасиловании американского дипломата арестован турецкий предприниматель.
34-летний предприниматель Ондер Эргюль, являющийся гражданином Турции, в одном из кафе Уганды познакомился с 29-летней американкой Анной Паскалина. Ондер периодически пытался установить с американкой более близкие отношения.
На одном из очередных организованных пикников они были настолько опьянены, что Ондер решил пригласить Анну Паскалина к себе домой, где и изнасиловал ее, после чего девушка вернулась на пикник.
Спустя два дня после произошедшего полицейские Уганды обнаружили и арестовали турецкого предпринимателя. Согласно конституции страны, производствами, связанные с сексуальными домогательствами, занимается лишь Верховный суд.