Շառլ Ազնավուրին շնորհվել է սփյուռքի նախարարության «Կոմիտաս» մեդալը
ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային կազակերպության պարենային ծրագրի (ՊՀԿ) 50-ամյա հոբելյանի շրջանակներում հունիսի 13-14-ը Շվեյցարիայի Համադաշնությունում է գտնվում ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հ.Հակոբյանը:
Ինչպես տեղեկացնում են Սփյուռքի նախարարության լրատվական վարչությունից, պաշտոնական մի շարք հանդիպումներից հետո Հ.Հակոբյանը մասնակցել է ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային կազակերպության պարենային ծրագրի (ՊՀԿ) 50-ամյակի կապակցությամբ Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպանատան, Ժնեւ քաղաքի եւ Շվեյցարական զարգացման եւ համագործակցության գործակալության կազմակերպած Ս.Բաբայանի դաշնամուրային համերգին: Հանդես գալով ողջույնի խոսքով` Հ.Հակոբյանն ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Կոմիտաս» մեդալ է հանձնել Շվեյցարիայի Համադաշնությունում Հայաստանի դեսպան Շառլ Ազնավուրին:
Համերգի նպատակը Հայաստանում ՊՀԿ գործունեության իրազեկումն է: Համերգի ընթացքում կատարված կամավոր նվիրատվությունները կնպատակաուղղվեն Հայաստանի սոցիալապես անապահով դպրոցականների բարօրությանը:

Шарлю Азнавуру присуждена медаль «Комитас» Министерства диаспоры Армении
В связи с 50-летием Всемирной продовольственной программы ООН 13-14 июня с визитом в Швейцарии находится и.о. министра диаспоры Армении Грануш Акопян. Подробности поездки передает пресс-служба ведомства.
Соглсано сообщению, после ряда официальных встреч по случаю юбилея ВПП ООН Г. Акопян присутствовала на фортепианном концерте С. Бабасяна, организованном посольством Армении в Швейцарии, Агентством по развитию и сотрудничеству Швейцарии.
Выступив с речью, Г. Акопян вручила послу Армении в Швейцарии, представителю республики в ЮНЕСКО Шарлю Азнавуру медаль «Комитас» Министерства диаспоры РА.
Отмечается также, что цель концерта заключалась в информировании касательно деятельности Всемирной продовольственной программы ООН в Армении. Все добровольные пожертвования с концерта будут направлены на нужды армянских школьников из социально необеспеченных семей.