Ռոբերտ Նազարյանը Արցախում է
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության hանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի պատվիրակությանը` կառույցի ղեկավար Ռոբերտ Նազարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանրային ծառայությունների և տնտեսական մրցակցության կարգավորման ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկուստեք նշվել է փոխգործակցության հետագա ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունը, ինչի համար ստեղծված են բարենպաստ պայմաններ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյանը:

Президент НКР Бако Саакян принял делегацию Комиссии по регулированию общественных услуг Армении
14 июня президент НКР Бако Саакян принял находящуюся в с рабочим визитом в республике делегацию Комиссии Республики Армения по регулированию общественных услуг во главе с руководителем структуры Робертом Назаряном. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских государств в сфере регулирования общественных услуг и экономической конкуренции.
Обе стороны отметили необходимость дальнейшего расширения и углубления сотрудничества, для чего созданы благоприятные условия.
Во встрече приняли участие вице-премьер, министр финансов Спартак Тевосян, председатель государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции НКР Акоп Каграманян.