ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարը ժամանակավորապես դադարեցնում է իր անդամակցությունը ԲՀԿ-ին
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նորանշանակ նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը տարածել է հայտարարություն.
«Սպորտը որևէ կապ չունի քաղաքականության հետ: Երբ հայ մարզիկները դառնում են Եվրոպայի, աշխարհի մեդալակիրներ, օլիմպիական խաղերի մեդալակիրներ մենք բոլորս հպարտանություն ենք զգում` անկախ մեր կուսակցական պատկանելիությունից:
Գաղտնիք չէ, որ մարզաշխարհի մեր վերջին տարիների հաջողությունները մեծապես պայմանավորված են օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գործունեությամբ և աջակցությամբ: Ես, որպես կոմիտեի քարտուղար քաջատեղյակ եմ արված և կատարվող աշխատանքներին:
Նշանակվելով սպորտի նախարար, ես ժամանակավորապես դադարեցնում եմ իմ անդամակցությունը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը: Այս նշանակումը զուտ մարզական է և որևէ կապ չունի կուսակցության հետ:
Մյուս կողմից ուզում եմ ընդգծել, որ ցանակացած պահի երբ Գ. Ծառուկյանը կամ երկրի նախագահը դժգոհ կլինեն իմ աշխատանքից ես անմիջապես հրաժարականի դիմում կներկայացնեմ, կվերադառնամ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության շարքեր ու կշարունակեմ իմ կուսակցական գործունեությունը»:

Новый министр спорта и по вопросам молодежи Армении объявил о временном выходе из состава ППА
Новый министр спорта и по вопросам молодежи Грачья Ростомян распространил заявление, в котором отмечено:
«Спорт не имеет никакой связи с политикой. Когда армянские спортсмены становятся обладателями медалей Европы, мира, Олимпийских игр, мы все испытываем гордость, вне зависимости от партийной принадлежности.
Не секрет, что наши последние успехи в мире спорта в значительной мере связаны с деятельностью и содействием президента Олимпийского комитета Армении Гагика Царукяна. Мне, как секретарю Комитета, прекрасно известно о проделанной работе.
В связи с назначением на должность министра спорта, я временно прекращаю свое членство в партии «Процветающая Армения»(ППА). Это назначение связано сугубо со спортивной сферой и не имеет никакой связи с партией.
С другой стороны хотелось бы подчеркнуть, что в любой момент, когда Г.Царукян или президент Армении будут недовольны моей работой, я сразу же подам заявление об отставке и, вернувшись в ряды партии, продолжу свою партийную деятельность».