ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 4-րդ կետով, այսօր նշանակել է ՀՀ կառավարության անդամներին:
Մասնավորապես, Հանրապետության ղեկավարի հրամանագրերով Սերգո Կարապետյանը նշանակվել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար, Տիգրան Դավթյանը՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար, Վաչե Գաբրիելյանը՝ ՀՀ ֆինանսների նախարար, Գագիկ Բեգլարյանը՝ ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար, Արտեմ Ասատրյանը՝ ՀՀ աշխատանքի և uոցիալական հարցերի նախարար, Դերենիկ Դումանյանը՝ ՀՀ առողջապահության նախարար, Հրայր Թովմասյանը՝ ՀՀ արդարադատության նախարար, Արամ Հարությունյանը՝ ՀՀ բնապահպանության նախարար, Արմեն Մովսիսյանը՝ ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար, Արմեն Աշոտյանը՝ ՀՀ կրթության և գիտության նախարար, Հասմիկ Պողոսյանը՝ ՀՀ մշակույթի նախարար, Հրաչյա Ռոստոմյանը՝ ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար, Հրանուշ Հակոբյանը՝ ՀՀ սփյուռքի նախարար, Սամվել Թադևոսյանը՝ ՀՀ քաղաքաշինության նախարար, Արմեն Գևորգյանը՝ ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը նշանակվել է փոխվարչապետ:

Известен новый состав правительства Армении
Руководствуясь п.4 ст.55 Конституции Республики Армения, президент Армении Серж Саргсян сегодня назначил членов правительства.
В частности, указом главы государства, Серго Карапетян назначен министром сельского хозяйства, Тигран Давтян – министром экономики, Ваче Габриелян – министром финансов, Гагик Бегларян – министром транспорта и связи, Артем Асатрян – министром труда и по социальным вопросам, Дереник Думанян – министром здравоохранения, Грайр Товмасян – министром юстиции, Арам Арутюнян – министром экологии, Армен Мовсисян – министром энергетики и природных ресурсов, Армен Ашотян – министром образования и науки, Асмик Погосян – министром культуры, Грачья Ростомян – министром спорта и по делам молодежи, Грануш Акопян – министром Диаспоры, Самвел Тадевосян – министром градостроительства, Армен Геворгян – министром территориального управления.
Согласно другому указу президента, министр территориального управления Армен Геворгян назначен на должность заместителя премьер-министра Армении. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.