Դ. Բաբայան. Կամ ադրբեջանցի պաշտոնյան չի տիրապետում ինֆորմացիային կամ դիտմամբ խեղաթյուրում է այն
«2005 և 2010 թվականների ԵԱՀԿ փաստահավաք առաքելությունը երկու անգամ, Հայաստանի, Ադրբեջանի և Արցախի հետ փոխհամաձայնեցված ձևով այցելել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: Փաստահավաք առաքելության կազմում նաև ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչներ են եղել: Հետևաբար, կամ ադրբեջանցի պաշտոնյան չի տիրապետում ինֆորմացիային կամ դիտմամբ խեղաթյուրում է այն»,- մեկնաբանելով Ադրբեջանի փոխվարչապետ Ալի Հասանովի այն հայտարարությունը, թե՝ Հայաստանը չի թույլատրել ՄԱԿ-ին՝ Ղարաբաղում մոնիտորինգ անցկացնել», Panorama.am-ին ասաց ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի Հասարակայնության հետ կապերի գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը:
Նրա խոսքերով, անհասկանալի է, թե ինչ նկատի ունի ադրբեջանցի պաշտոնյան ՄԱԿ-ի մոնիտորինգ ասելով և երբ է նման հարց եղել օրակարգում:
Ըստ Բաբայանի՝ Ադրբեջանն ամեն կերպ փորձում է ապակայունացնել իրավիճակը և դա անում է ցանկացած ճանապարհով, այս դեպքում՝ ապատեղեկատվություն տարածելով:

D Babayan: Either Azerbaijani official is unaware or deliberately distorts facts
“In 2005 and 2010 the OSCE data collection mission twice visited the Republic of Nagorno-Karabakh agreed on with Armenia, Azerbaijan and Artsakh beforehand. U.N. representatives were also included in the data collection mission. Thus, either the Azerbaijani official is not informed, or he deliberately distorts the facts,” Davit Babayan, head of Artsakh President’s public relations department, told Panorama.am.
Deputy PM of Azerbaijan Ali Hasanov said that Armenia has not authorized the U.N. to hold monitoring in Karabakh.
The NK official wondered what the Azerbaijani official could mean by saying U.N. monitoring and when such issue was discussed in the agenda.