Բերտ վան Մարվեյկի ապագայի հարցը կորոշվի մինչև հուլիսի 6-ը
Հոլանդիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Բերտ վան Մարվեյկը մինչև հուլիսի 6-ը երկրի ֆուտբոլային ֆեդերացիայի ղեկավարության հետ կքննարկի իր ապագայի հետ կապված մի շարք հարցեր:
Մասնագետի պայմանագրի ժամկետը կլրանա 2016 թ., սակայն «Եվրո-2012»-ում այդ թիմի ցուցադրած անատամ ելույթները դժգոհության մեծ ալիք են բարձրացրել: 3 խաղում 3 պարտություն կրած Հոլանդիայի հավաքականի անհաջողության մեջ շատերը, բնականաբար, մեղադրում են գլխավոր մարզչին, և շատ հնարավոր է, որ նրա պայմանագիրը վաղաժամ դադարեցվի:
Իրենց հերթին` ակումբի որոշ խաղացողներ, մասնավորաբար` կիսապաշտպաններ Ուեսլի Սնեյդերն ու Ռաֆայել վան դեր Վարտը, հանդես են եկել այն խնդրանքով, որպեսզի Մարվեյկը շարունակի գլխավորել ազգային հավաքականը:

Van Marwijk's future to be decided before July 6
The Dutch Football Association (KNVB) will make a decision on the future of national team coach Bert van Marwijk in the next two weeks, Goal.com reported.
The former Feyenoord and Borussia Dortmund boss has a contract with the KNVB until after Euro 2016, but the 60-year-old has come under scrutiny following Netherlands' disastrous European Championship campaign this summer.
Van Marwijk and the KNVB had already agreed on evaluating the coach's position after Euro 2012 at the time of his contract extension, and both parties will meet for talks before July 6.
Players such as Wesley Sneijder and Rafael van der Vaart have already backed Van Marwijk to remain in charge of Oranje, despite the team's group-stage exit at Euro 2012.