Լևոն Թոքմաջյանը պարգևատրվեց ՀՀ մշակույթի նախարարության ոսկե մեդալով. «Սա գնահատականն է իմ արածի»
ՀՀ ժողովրդական նկարիչ, քանդակագործ Լևոն Թոքմաջյանը պարգևատրվեց ՀՀ մշակույթի նախարարության բարձրագույն պարգևով` ոսկե մեդալով: Մեդալը նրան հանձնեց մշակույթի փոխնախարար Արթուր Պողոսյանը: Նա պարգևատրվեց հայ կերպարվեստի զարգացման և հանրահռչակման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար, ինչպես նաև ծննդյան 75-ամյակի առթիվ:
«Անչափ շնորհակալ եմ այս պարգևի համար: Սա գնահատականն է իմ արածի, նաև ավելի է պարտավորեցնում, որ կյանքիս մնացած մասն ավելի բեղմնավոր ու իմաստալից անցկացնեմ»,- պարգևատրումից հետո ասաց Լևոն Թոքմաջյանը:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 16-ին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի որոշմամբ` քանդակագործության ասպարեզում ներդրած մեծ ավանդի, ինչպես նաև ծննդյան 75-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ Լևոն Թոքմաջյանը պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով:

Левон Токмаджян удостоился высшей награды  Министерства культуры Армении
По случаю 75-летия и за значительный вклад в дело развития армянского изобразительного искусства народный художник Армении, скульптор Левон Токмаджян удостоился высшей награды Министерства культуры Армении – золотой медали. Медаль ему вручил заместитель министра культуры РА Артур Погосян.
«Я очень благодарен за эту награду. Это оценка моего творчества. Вместе с тем это обязывает к еще более плодотворной работе», – отметил Левон Токмаджян.
Отметим, что 16 июня решением мэра Еревана Тарона Маргаряна за вклад в развитие скульптуры а также в связи с 75-летием Левон Токмаджян был награжден золотой медалью мэра Еревана.