Բակո Սահակյանը ծննդյան կապակցությամբ շնորհավորել է Արկադի Ղուկասյանին
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 22-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ԼՂՀ երկրորդ նախագահ, ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Արկադի Ղուկասյանին` ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Արցախի նախագահի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է.
«Հարգարժան Արկադի Արշավիրի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Ձեր ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Արցախի ժողովուրդը բարձր է գնահատում իր զավակների նվիրվածությունը: Երկար տարիներ զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ, այդ թվում նաեւ երկրի ղեկավարի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնը, Դուք անմնացորդ ծառայել եք հայրենիքին եւ հարազատ ժողովրդին, նրանց շահերի պաշտպանությանը, մեր անկախ պետականության կայացմանն ու զարգացմանը: Այսօր էլ Ձեր ուրույն ավանդն եք բերում համազգային ծրագրերի իրականացման գործին:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` Ձեզ եւ Ձեր հարազատներին»:

Artsakh President Bako Sahakyan sent a letter of congratulations to NKR second President, RA Ambassador-at-Large Arkady Ghoukasyan on his 55th birthday.
"Dear Mr Ghoukasyan,
I cordially congratulate you on your 55th birthday.
The people of Artsakh highly appreciate devotion of its sons.
Holding various posts for many years, including the high post of President, you served your homeland and people devotedly, for the sake of protection of its interests, establishment and development of our independent statehood. Today you keep contributing to the implementation of nationwide programs.
I congratulate you once again on this jubilee and wish you and your family peace, good health and great success."