Բակո Սահակյանը ծննդյան կապակցությամբ շնորհավորել է Արկադի Ղուկասյանին
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 22-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ԼՂՀ երկրորդ նախագահ, ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Արկադի Ղուկասյանին` ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Արցախի նախագահի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է.
«Հարգարժան Արկադի Արշավիրի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Ձեր ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Արցախի ժողովուրդը բարձր է գնահատում իր զավակների նվիրվածությունը: Երկար տարիներ զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ, այդ թվում նաեւ երկրի ղեկավարի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնը, Դուք անմնացորդ ծառայել եք հայրենիքին եւ հարազատ ժողովրդին, նրանց շահերի պաշտպանությանը, մեր անկախ պետականության կայացմանն ու զարգացմանը: Այսօր էլ Ձեր ուրույն ավանդն եք բերում համազգային ծրագրերի իրականացման գործին:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` Ձեզ եւ Ձեր հարազատներին»:

Президент НКР Бако Саакян поздравил Аркадия Гукасяна с юбилеем
22 июня президент НКР Бако Саакян направил поздравительное послание второму президенту НКР, послу РА по особым поручениям Аркадию Гукасяну по случаю его 55-летия.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в послании говорится:
«Уважаемый Аркадий Аршавирович!
Искренне поздравляю Вас с 55-летним юбилеем.
Народ Арцаха высоко ценит преданность своих сыновей. На протяжении долгих лет занимая различные должности, в том числе и высокую и ответственную должность главы государства, Вы самоотверженно служили Родине и родному народу, защите их интересов, становлению и развитию нашей независимой государственности. Вы и сегодня продолжаете вносить свой вклад в осуществление общенациональных программ.
Вновь поздравляю Вас с юбилеем и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов Вам и Вашим родным».