ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանը «Հայկական ժամանակի» թղթակցին հայտնել է, որ պատրաստ է առաջադրվել Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու, եթե ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը որոշի, որ մասնակցելու են այդ ընտրություններին:
Նա նաև ասել է, թե առաջադրվելու դեպքում ջախջախելու է Գյումրիի գործող ՀՀԿ-ական քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին: «Առաջադրվելու եմ, որ ջախջախեմ. ջախջախել եմ մայիսի 6-ի ընտրություններում, ջախջախելու եմ նաև առաջադրվելուց հետո` սեպտեմբերի 9-ին: Ես համոզված եմ` ժամանակն է, որպեսզի Գյումրին ազատվի այդ վիճակից և այդ ղեկավարից: Իսկ թե ինչ վիճակ է, ամբողջ Հայաստանը գիտի և գիտի, թե ինչի է պետք Գյումրին ազատել այդ վիճակից»,- ասել է Մարտուն Գրիգորյանը` հավելելով, որ մայիսի 6-ի ընտրությունները ցույց տվեցին, որ ինքը հզոր է:

«Айкакан жаманак»: Мартун Григорян разгромит мэра Гюмри
Депутат от партии «Процветающей Армения» Мартун Григорян в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» сообщил, что готов выдвинуть свою кандидатуру на выборах мэра Гюмри, если лидер партии Гагик Царукян решит, что будет участвовать в этих выборах.
Он также заявил, что в случае выдвижения своей кандидатуры член Республиканской партии Армении, нынешний мэр Гюмри Вардан Гукасян потерпит поражение.
«Я разгромил его во время парламентских выборов 6 мая, сделаю это и на выборах мэра 9 сентября, если выдвину свою кандидатуру. Я уверен, настало время, чтобы Гюмри освободился от этого руководителя и подобного состояния. А какая там ситуация, знает вся Армения», - сказал Мартун Григорян. Как отметил депутат, выборы 6 мая показали, что он силен.