Արցախի նախագահն ընդունել է ՀՀ ՏՄՊՊՀ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ կառույցի ղեկավար Արտակ Շաբոյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու հայկական հանրապետությունների համապատասխան կառույցների միջև տնտեսական մրցակցության կարգավորման ոլորտում համագործակցության և փորձի փոխանակման հետ կապված հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցել են փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները ևտնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյանը:

Bako Sahakyan received Artak Shaboyan
On June 23 President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan received the delegation of RA State Commission for the Protection of Economic Competition led by the Chairman Artak Shaboyan.
Artsakh President's information department said issues related to cooperation as well as exchange of experience in the field of regulating economic competition between the appropriate structures of the two Armenian states were discussed during the meeting.
Artsakh Republic vice-premier, finance minister Spartak Tevosyan, chairman of the Artsakh Republic State Commission on regulating public services and economic competition Hakob Ghahramanyan partook at the meeting.