Ա. Զաքարյանը՝ ԲՀԿ գործունեության մասին. շատ դժվար է չլինել ոչ ընդդիմություն ոչ իշխանություն
«Շատ դժվար է չլինել ոչ ընդդիմություն ոչ իշխանություն»: Անդրադառնալով ԲՀԿ ներկայացուցիչների կողմից՝ նախորդ կառավարության գործունեության հասցեին հնչող քննադատության շարժառիթներին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը:
Պատգամավորը որոշ առումով դա հասկանալի համարեց` շեշտելով այն, որ ԲՀԿ-ի պատասխանատվության մասնաբաժինը կառավարության գործունեության մեջ չնչին է եղել:
«Հաշվի առնելով այն համգամանքը, որ մեր գործընկերները այս պահին մեր հետ կոալիցիոն համագործակցության մեջ չեն գտնվում, ԲՀԿ նման գործելաոճը համարվում է բնական: Յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ փորձում է իր քաղաքական գործունեությունը հիմնավորել հասարակության աչքերում»,- նշեց Արտակ Զագարյանը:

Очень сложно не быть ни оппозицией, ни властью. Артак Закарян о деятельности ППА
«Очень сложно не быть ни оппозицией, ни властью», – об этом, говоря о причинах озвучивания представителями партии «Процветающая Армения» (ППА) критики в адрес бывшего правительства, на встрече с журналистами заявил депутат фракции Республиканской партии Армении, председатель комиссии по внешним сношениям НС Армении Артак Закарян.
В некотором смысле, как считает депутат, это понятно, если учитывать то, что доля ответственности ППА за деятельность правительства была не столько велика.
«Учитывая то обстоятельство, что наши партнеры на данный момент не разделяет коалиционное сотрудничество с нами, я считаю нормальным подобное поведение представителей ППА. Любая политическая сила пытается обосновать свою политическую деятельность в глазах общества», – заявил депутат.