Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիստեայի կազմակերպած աշխատանքային ճաշին, որին հրավիրված են եղել նաև ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵՄ անդամ երկրների դեսպանները:
Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, մտքեր են փոխանակվել վերջերս Ազգային Ժողովի կողմից հաստատված ՀՀ կառավարության գործունեության ծրագրի իրականացման և նրա առաջնայնությունների, մեր երկրի ներքին ու արտաքին քաղաքականության շուրջ:
Զրուցակիցները լայն անդրադարձ են կատարել նաև Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին, մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումներին:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan attended a working dinner held by Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Traian Hristea. EU ambassadors accredited to Armenia were invited to attend the dinner.
Attendees exchanged views on the implementation of Armenian government’s program recently approved by parliament, its priorities as well as Armenia’s domestic and foreign policy.
The interlocutors also touched upon prospects for expansion of Armenia-European Union relations and reform process in Armenia, government press service reported.