Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիստեայի կազմակերպած աշխատանքային ճաշին, որին հրավիրված են եղել նաև ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵՄ անդամ երկրների դեսպանները:
Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, մտքեր են փոխանակվել վերջերս Ազգային Ժողովի կողմից հաստատված ՀՀ կառավարության գործունեության ծրագրի իրականացման և նրա առաջնայնությունների, մեր երկրի ներքին ու արտաքին քաղաքականության շուրջ:
Զրուցակիցները լայն անդրադարձ են կատարել նաև Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին, մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումներին:

Т. Саркисян с послами стран ЕС обсудил программу правительства Армении
Премьер-министр РА Тигран Саркисян присутствовал сегодня на рабочем обеде, организованном руководителем делегации Европейского Союза в Армении, послом Траяном Христеа. Как передает пресс-служба правительства РА, на мероприятие были приглашены также аккредитованные в Армении послы стран ЕС.
Согласно сообщению, в ходе рабочего ужина состоялся обмен мнениями вокруг утвержденной парламентом программы правительства и его приоритетов, а также внешней и внутренней политики республики.
Собеседники обратились также к перспективам развития отношений Армения-ЕС, реализуемым в стране реформам.