Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլի Պորտուգալիայի հավաքականի հետ կայացած հանդիպման հետխաղային 11 մետրանոց հարվածաշարում Իսպանիայի հավաքականի ֆուտբոլիստ Սեսկ Ֆաբրեգասի հարվածն իր ընտրանուն պարգևեց եզրափակչի ուղեգիր:
«Մինչ խաղը ամբողջ օրը մտածում էի, որ այս հանդիպման հաղթողը որոշվելու է 11 մետրանոց հարվածաշարի միջոցով: Մեր 2-րդ մարզիչ Թոնի Գրանդեն ինձ ասում էր, որ եթե դա տեղի ունենա, ապա ես գնդակին կմոտենամ 2-րդը, իսկ ես ասացի, որ նախընտրում եմ մոտենալ վերջինը: Զգում էի, որ ամեն ինչ մեզ համար լավ ավարտ է ունենալու: Սա ֆանտաստիկ է:
Շատ էմոցիոնալ պահ էր: Հիշում եմ, թե որքան մարդու կարողացանք ուրախություն պարգևել:
Ափսոս, ընտանիքիս անդամներին ասել էի նեկա չլինեն կիսաեզրափակիչ այս հանդիպմանը, սակայն եզրափակիչ խաղում նրանք անպայման կլինեն: Դա մեծ երջանկություն է:
Վերջին 4 տարիների ընթացքում մենք արդեն 3-րդ անգամ ենք դուրս գալիս եզրափակիչ: Չգիտեմ, այլ ընտրանիների հաջողվել է արդյոք նման բան անել, սակայն սա իսկապես մեծ առաջընթաց է»,- ասել է Ֆաբրեգասը:

Cesc Fabregas insisted that he had premonition that he would score the winning penalty for Spain again as they edged into the Euro 2012 final.
The Barcelona star, who came on early in the second half for Vicente Del Bosque's men and impressed, slotted home the winning penalty against Portugal on Wednesday to send his country into Sunday's final.
It was a repeat for Fabregas after he did the same at Euro 2008 when they beat Italy and he insists he knew what was coming.
"I had intuition and wanted the fifth penalty," he said after the match.
"I told Toni Grande [Spanish assistant] I thought I could repeat that great moment [from the Italian match].
"They told me initially to take the second one but I said no give me the fifth as I had this premonition."