«Հայաստանի Փոքրիկ Երգիչներ»-ը 16 համերգով հանդես կգան Ճապոնիայի խոշոր քաղաքներում
«Հայաստանի Փոքրիկ Երգիչներ» երգչախումբը համերգային մեծ շրջագայությամբ Ճապոնիա մեկնելու հրավեր է ստացել, տեղեկացնում են երգչախմբից: Համերգային ծրագիրը տեղի կունենա հուլիսի 7-ից օգոստոսի 12-ը: Ըստ աղբյուրի, երգչախումբը 16 համերգով հանդես կգա Ճապոնիայի խոշոր քաղաքներում, կունենա բազմաթիվ հանդիպումներ ճապոնացի մշակույթի գործիչների, հայտնի արվեստագետների և երիտասարդների հետ:
Շրջագայությունը միտում ունի մերձեցման եզրեր հաստատելու հայ և ճապոնացի ազգերի միջև, երգչախումբը ներկայացնելու է հայկական հարուստ մշակույթը և, ինչպես միշտ, հնչեցնելու նաև համաշխարհային անվանի հեղինակների ստեղծագործություններ:
Հայաստանի Փոքրիկ Երգիչներ երգչախումբը շրջագայության ընթացքում նաև կկատարի` Հայ Փոքրիկ Երգիչներ Միջազգային Ասոցիացիայի և Տիգրան Հեքեքյանի կողմից հայտարարված միջազգային մանկական խմբերգային մրցույթի երկու հաղթողների ստեղծագործությունները: Հաղթողները կհայտարարվեն 2012-ի հունիսի ընթացքում:

The Armenian Little Singers choir has received an invitation for an extended tour in Japan. The tour will take place from the 7th of July until the 12th of August. This tour will have significant importance for the Armenian culture. The choir will have 16 concerts in many cities of Japan and meetings with famous cultural figures, prominent artists and with the Japanese youth.
The purpose of the tour is to establish ties of friendship between the Japanese and Armenian nations, to present the rich Armenian culture, as well as composition of world-known composers.
The “Little Singers of Armenia” choir will also perform two compositions by two contemporary composers, the winners of the international choral composition competition for children's choir announced by Tigran Hekekyan and the Armenian Little Singers International Association. The winners will be announced in June, 2012.