Ռոնալդուի ուշացման պատճառը փքաբլիթն էր
Պորտուգալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի առաջատար ֆուտբոլիստ Քրիշտիանու Ռոնալդուն ուշացել էր ինքնաթիռից, որը Դոնեցկից ուղևորվում էր Լիսաբոն: Պազվում է` Ռոնիի ուշացման պատճառը փքաբլիթն էր:
«Չվերթի կազմակերպիչներից մեկն ինձ հարցրեց` կցանկանայի՞, արդյոք, նստել ինքնաթիռի վերջնամասում` 5-րդ հատվածում: Համաձայնվեցի: Սովորաբար ես տեղ եմ զբաղեցնում առաջինից 3-րդ գոտիներում: Այնուամենայնիվ, համաձայնվեցի, որից հետո գնացի սրճարան, որպեսզի փքաբլիթ գնեմ, և ինքաթիռը մեկնեց առանց ինձ: Սա անարդար է»,- պատմել է Ռոնալդուն:
Հետաքրքիրն այն է, որ Պորտուգալիայի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Պաուլու Բենտուն նույնպես չէր նկատել Քրիշտիանուի բացակայությունը, և վերջինս ստիպված է եղել ևս մի քանի ժամ անցկացնել Դոնեցկում:

Ronaldo misses plane at Donetsk airport
Portugal’s most expensive player, Cristiano Ronaldo, has missed the plane taking his team mates home from Ukraine after their semi-final exit at Euro 2012, RT reported.
"The organizers of the flight asked me if I wanted to sit in the tail of the plane. And I said: ‘yes’,” Cristiano told the Ukraine-2012 information center. “Sometimes I sit in first, second or third zone. But I agreed to fly in the fifth. Then I went to a cafe to buy a bun, and the plane took off without me. It's not fair! "
Portuguese head coach, Paulo Bento, said that he noticed the absence of his star when it was too late, so Ronaldo had to spend several hours in the Donetsk airport.