Գերմանիայի հավաքականի հետ խաղում դուբլի հեղինակ դարձած Իտալիայի հավաքականի հարձակվող Մարիո Բալոտելլին չի պատրաստվում այսքանով սահմանափակվել: «Եվրո-2012»-ի եզրափակչում նա պատրաստվում է 4 գնդակ ուղարկել իսպանացիների դարպասը:
«Եզրափակիչ խաղում պատրաստվում եմ դառնալ ոչ թե դուբլի, այլ 4 գոլի հեղինակ: Գերմանիայի ընտրանու հետ կիսաեզրափակիչ հանդիպման օրը լավագույնն էր իմ կյանքում, սակայն կիրակի օրը շատ ավելի երջանիկ կլինեմ:
Հուսով եմ` կկարողանանք հաղթել Իսպանիայի հավաքականին, և կարևոր չէ` ինչ ճանապարհով: Եթե այդ խաղում դառնամ գոլի հեղինակ, ապա կստանամ «Ոսկե խաղակոշիկը»: Մենք կհաղթենք, և դա հրաշալի կլինի: Բայց եթե մենք հաղթենք, ու ես չդառնամ գոլի հեղինակ, դա նույնպես հրաշալի կլինի»,- ասել է Բալոտելլին:

Mario Balotelli has set his sights on firing Italy to Euro 2012 glory - by winning the Golden Boot, Mirror Football reported.
Balotelli’s goal double against Germany in Thursday's semi-final sealed Italy’s place for the Kiev showdown with reigning European champions Spain.
His brace also made him joint top scorer with three goals, along with Russia’s Alan Dzagoev, Cristiano Ronaldo of Portugal, Germany's Mario Gomez and Mario Mandzukic of Croatia.
Balotelli, who says he is committed to staying at City because of the support he has received from their fans, said: “It has been a special year for me.