Պրանդելլին կմնա Իտալիայի հավաքականում
Իտալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Չեզարե Պրանդելլին Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ խաղում իսպանացիներին 0:4 հաշվով զիջելուց հետո հայտարարել է, որ շարունակելու է աշխատանքը երկրի գլխավոր թիմում:
«Ես արդեն կողմնորոշվել եմ և մնալու եմ թիմում,- Պրանդելլիի խոսքերը մեջբերել է «Football Italia»-ն:- Այո, եզրափակչից առաջ ասել եմ, որ դեռ որոշում չեմ կայացրել` կապված հավաքականում մարզչական կարիերայի շարունակման հետ: Բայց դա` միայն այն պատճառով, որ երբեմն լավ տրամադրություն չեմ ունենում: Խնդիրներ չունեմ Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ղեկավարության հետ: Մենք լավ հարաբերություններ ենք պահպանում և ցանկանում ենք զարգացնել թիմը: Դա բարդ, բայց նաև գերող խնդիր է: «Եվրո-2012»-ի եզրափակչում կրած պարտությունը նույնպես դեր խաղաց որոշման կայացման գործում: Նման հանդիպումներից հետո պարզապես անհնար է պաշտոնաթող լինել: Ես խոսել եմ ֆուտբոլիստների հետ: Բոլորն էլ հասկանում են, որ մենք ուժեղ թիմ ենք: Նրանք տրամադրված են, որ առաջիկա երկու տարվա ընթացքում առավել պետք է հզորանանք»:

Italy coach Cesare Prandelli said he would continue in charge of the Azzurri despite the setback of Sunday's 4-0 defeat to Spain in the final of Euro 2012, Reuters reported.
Prior to the final Prandelli had suggested he would consider his future after the tournament and had raised issues about his quality of life and the lack of attention paid to the national team outside of major tournaments.
But after his tired team were convincingly beaten by world champions Spain, Prandelli, who has a contract until 2014, struck a more positive tone over his future.
"My future is already determined, even on a few occasions my mood was a bit, well, how it was," he said.
"I don't have any problem with the Federation or with its leadership. I have an excellent relationship with them. There is a project and we want to take it forward," he said.