Վենգերը հրաժարվել է գլխավորել Ֆրանսիայի հավաքականը
Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը մերժել է Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Նոել Լե Գրաեի` երկրի ազգային հավաքականը գլխավորելու առաջարկը: Հիշեցնենք, որ Եվրոպայի առաջնությունից հետո Լորան Բլանը հեռացել է այդ պաշտոնից: Այս մասին հաղորդում է «L’Equipe»-ը:
Լե Գրաեն Վենգերի հետ նախնական բանակցություններ է վարել: Լոնդոնյան թիմի գլխավոր մարզիչը նշել է, որ ակումբում ամեն ինչ բավարարում է իրեն, և ինքն իրեն չի տեսնում Ֆրանսիայի հավաքականում: Սպասվում է, որ այդ թիմի նոր գլխավոր մարզչի անունը կարող է հայտնի դառնալ այսօր կայանալիք Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործկոմի նիստում:
Այն բանից հետո, երբ հայտնի դարձավ, որ Դիդյե Դեշամն ու Արսեն Վենգերը հրաժարվել են գլխավորել ֆրանսիական ընտրանին, մամուլում տեղեկություններ հրապարակվեցին, որ թեկնածուների թվում են Օմանի հավաքականում աշխատող Պոլ Լե Գուենը և Ֆրենսիս Սմերեչկին, ով պաշտոն է զբաղեցնում ՖՖՖ-ի համակարգում:

Arsene Wenger has turned down the opportunity to manage both Arsenal and France, but would not rule out such a role in the future, according to L'Equipe.
Following Laurent Blanc's resignation after a disappointing Euro 2012 campaign, Wenger is said to have been approached by the president of the French Football Federation, Noel Le Graet, with regards to the position, Goal.com reported.
L'Equipe claims that, although the Gunners coach declined the offer, he has left his options open regarding potentially assuming a dual role at some point in the future.
Current Oman coach Paul Le Guen and Francis Smerecki have been suggested by L'Equipe as other possibilities to take on the role but it is also speculated that Le Graet could take longer to make an appointment.