«Ժառանգությունը» բացառում է «նախագահական եռանկյունին»
«Ժառանգություն» կուսակցությունը նախագահի թեկնածու ունի. «Անվերապահորեն դա մեր կուսակցության առաջնորդն է»,- այսօրվա ասուլիսում հայտարարեց համանուն խմբակցության քարտուղար Զարուհի Փոստանջյանը:
Նա ընդգծեց, որ նախագահական ընտրություններում հանդես կգան իրենց թեկնածույով, բայց կփորձեն այնպես անել, որպեսզի նա լինի նաև միասնական թեկնածուն:
Զարուհի Փոստանջյանը սակայն վերապահում արեց ու կրկնեց` դեռ որևէ որոշում կուսակցությունում այս առումով չի կայացվել. դեռ վաղ է: Այ եթե խոսք լիներ արտահերթ նախագահական ընտրությունների մասին, ապա. «Մենք այն փուլում դեռ չենք գտնվում, որ համապատասխան որոշում կայացնենք»,- պարզաբանեց նա:
Պաշտպանելով միասնական թեկնածուի գաղափարը` «Ժառանգության» ներկայացուցիչը շեշտեց` նման թեկնածու չեն համարում Լևոն Տեր-Պետրոսյանին և բացառում են նաև գործող և նախկին նախագահներին. «Բացառում ենք նախագահների եռանկյունին այդ ձևաչափում»,- հավելեց նա:

Депутат парламента Армении З.Постанджян заявила о «треугольнике президентов»
«Партия „Наследие” имеет своего кандидата. Им безоговорочно является лидер нашей партии», – об этом на сегодняшней пресс-конференции заявила секретарь одноименной фракции Заруи Постанджян.
По ее словам, на президентских выборах они выступят со своим кандидатом, но вместе с тем попытаются сделать так, чтобы он был также единым кандидатом.
В то же самое время Заруи Постанджян повторила, что пока никакого решения, связанного с этим вопросом, партия не принимала, так как еще не время. «Что же касается внеочередных президентских выборов, то мы пока находимся не на том этапе, чтобы принимать соответствующее решение», – пояснила депутат.
Поддержав идею выдвижения единого кандидата, Заруи Постанджян подчеркнула, что таковым, на их взгляд, не являются ни Левон Тер-Петросян, ни действующий, ни бывший президенты. «Мы исключаем треугольник президентов в таком формате», – добавила депутат.