Վան Գալը գլխավորեց Հոլանդիայի հավաքականը
Հոլանդիայի արքայական ֆուտբոլային միությունը պայմանավորվել է հայտնի մասնագետ Լուի վան Գալի հետ: Վերջինս կփոխարինի Բերտ վան Մարվեյկին Հոլանդիայի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում:
«Մենք ուրախ ենք հաղորդել, որ Լուի վան Գալի հետ սկզբունքային համաձայնության ենք հանգել,- Հոլանդիայի ֆեդերացիայի ղեկավար Բերտ վան Օստվենի խոսքերը մեջբերել է կազմակերպության պաշտոնական կայքը:- Վան Գալը հսկայական միջազգային փորձ ունի և շատ մոտիվացված է` աշխատելու ազգային թիմում»:
«Ինձ համար շատ հաճելի է, որ հավաքականն իմ կարիքն է զգում,- ասել է վան Գալը:- Ինձ այդ մարտահրավերն անհրաժեշտ էր»:
Հիշեցնենք, որ Բերտ վան Մարվեյկը Հոլանդիայի հավաքականում աշխատել է 2008 թ.-ից: Եվրոպայի անցած առաջնությունում նրա թիմը դուրս մնաց խմբային փուլից` պարտվելով անցկացրած 3 խաղում:

Van Gaal appointed Netherlands coach
Louis van Gaal has been appointed as coach of the Netherlands for the second time on a two-year contract to replace Bert van Marwijk, Sky Sports reported.
The 60-year-old's previous stint as national team coach ended a decade ago when Van Gaal failed to take Holland to the 2002 World Cup in Japan and South Korea.
He has been out of coaching since leaving Bayern Munich in 2011 and he was mooted as a contender for the Liverpool managerial position before Brendan Rodgers' appointment.
KNVB director Bert van Oostveen said: "We were looking for a coach with a wealth of experience, with personal and technical expertise.
"Van Gaal has a proven track record both nationally and internationally, and we know he is a dedicated and very passionate coach."