Ռազմական արդյունաբերություն ղարաբաղյան իշխանությունների ծրագրերում չկա. Մովսես Հակոբյան
Ադրբեջանի ռազմական արդյունաբերության նախարարությունը իրենից ոչինչ չի ներկայացնում և հավասար է չունենալուն: Այդ մասին Լեռնային Ղարաբաղի զորամասերից մեկում լրագրողների հետ օրերս տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ԼՂՀ Պաշտպանության նախարար, պաշտպանության բանակի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը:
«Ինչպես մշակույթի նախարար ունեն, այնպես էլ ռազմաարդյունաբերության նախարար, այսինքն` երկուսն էլ չունեն», -նկատեց ԼՂՀ պաշտոնյան:
Նրա խոսքով, Ադրբեջանում արտադրված ոչ մի զենք չի կիրառվում, և այդ երկիրը զենքերը գնում է ու շատ թանկ գներով: Ինչ վերաբերում է Լեռնային Ղարաբաղում ռազմաարդյունաբերության հիմնմանը, ապա Մովսես Հակոբյանն ասաց, որ նման ծրագիր ղարաբաղյան իշխանությունները չունեն: «Մենք ընդամենը իրականացնում ենք վերանորոգում և արդիականացում», -նկատեց Հակոբյանը:

Мовсес Акопян: Деятельность Министерства военной промышленности Азербайджана равна нулю
Министерство военной промышленности Азербайджана ничего собой не представляет и его деятельность приравнивается к нулю. Об этом в беседе с журналистом в одной из военных частей Армии обороны НКР заявил министр обороны НКР, генерал-лейтенант Мовсес Акопян.
«Наличие министра военной промышленности приравнивается к наличию министра культуры: то есть нет ни того, ни другого», – подчеркнул М.Акопян.
По его словам, ни один из произведенных в Азербайджане видов вооружения не используется: эта страна покупает оружие, причем по очень дорогим ценам. Что касается создания военной промышленности в НКР, Мовсес Акопян заявил, что власти республики не рассматривают такую программу. «Мы лишь осуществляем ремонт и модернизацию», – резюмировал министр.