Հուլիսի 11-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությունը:
ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, այցի ընթացքում Վալենտինա Մատվիենկոն և պատվիրակության անդամները հանդիպումեր կունենան ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

В Армению с официальным визитом прибудет Валентина Матвиенко
11 июля в Армению с официальным визитом прибудет делегация, возглавляемая председателем Совета Федерации Федерального Собрания России Валентиной Матвиенко.
Как сообщает пресс-служба Национального Собрания Армении, в ходе визита Валентина Матвиенко и члены делегации проведут встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном, спикером парламента Овиком Абрамяном, а также Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
Кроме того, члены делегации посетят мемориальный комплекс памяти жертв Геноцида армян «Цицернакаберд».