Orange-ը հայտարարեց Nokia 808 PureView սմարթֆոնի վաճառքի մասին
Այսօր Orange-ը հայտարարել է Հայաստանում Nokia 808 Pure View սմարթֆոնի վաճառքի մեկնարկի մասին: Nokia 808 սմարթֆոնն առաջինն է, որը համալրված է մրցանակի արժանացած PureView տեխնոլոգիայով: Այն Nokia սմարթֆոնների միջոցով պատկերի ստացման ամենաբարձրորակ տեխնոլոգիան է, որը համատեղում է բարձր արդյունավետության սենսորային, բացառիկ Carl Zeiss օպտիկական և Nokia-ի կողմից մշակված պատկերի ստացման ամենաբացառիկ հնարավորությունները:
Ընկերությունից հայտնում են, որ Orange-ի Դելֆին, Թիթեռ կամ Պանտերա ամսական բաժանորդագրություններից որևէ մեկին բաժանորդագրվելով` այս սմարթֆոնը կարելի է ձեռք բերել սկսած 190,000 ՀՀ դրամից: Ավելին, Պանտերա սակագնային պլանի բաժանորդները անվճար կստանան 250ՄԲ-ից մինչև 1000ՄԲ ինտերնետի լրացուցիչ ծավալ սմարթֆոնը գնելուց հետո առաջին տարվա ընթացքում: Առանց բաժանորդագրության այս հեռախոսը կարելի է ձեռք բերել 350,000 ՀՀ դրամով:
Nokia 808 PureView սմարթֆոնն աչքի է ընկնում բարձր արդյունավետության Carl Zeiss օպտիկական և պիքսելների ընտրության նոր տեխնոլոգիայով հագեցած 41 մեգապիքսել բարձր հստակություն ունեցող ֆոտոխցիկի սենսորային հնարավորությամբ: Սա նշանակում է, որ այն հնարավորություն է տալիս խոշորացնել պատկերը առանց որակի կորստի և 1 պիքսելում խտացնել 7-պիքսելային ինֆորմացիան: Բարձր ռեզոլյուցիայի պարագայում (առավելագույնը 38 մեգապիքսել) այն հնարավորություն է տալիս ստանալ պատկերը, այնուհետ խոշորացնել այն, տեղադրել նոր շրջանակի մեջ, կտրել և փոփոխել չափսերը և ի հայտ բերել պատկերի` նախկինում աննկատելի մանրամասները: Երեկոյան ռեժիմով լուսանկարելու և լուսանկարները փոքր չափսերով պահպանելու, էլ. փոստի, MMS-ի միջոցով և սոցիալական ցանցերում դրանցով կիսվելու հնարավորության շնորհիվ Nokia 808 PureView սմարթֆոնը յուրաքանչյուրին տալիս է ցանկացած պարագայում պրոֆեսիոնալ մակարդակի լուսանկարներ ստանալու հնարավորություն:
Nokia 808 PureView սմարթֆոնի բացառիկ հնարավորություննրը թույլ են տալիս`
• կատարել լիարժեք HD 1080 պիքսել բարձր հստակության տեսաձայնագրություններ և դիտել դրանք 4 անգամ խոշորացված ռեժիմով` առանց պատկերի որևէ որակական կորստի,
• տեսաձայնագրել և դիտել տեսաձայնագրությունները աշխարհում առաջին անգամ կիրառվող Nokia Rich Recording տեխնոլոգիայի միջոցով, որն ապահովում է նույն որակը, ինչ CD սկավառակով տեսաձայնագրությունը դիտելիս,
• ցանկացած ականջակալի միջոցով ստերեո հնչողությունը վերածել իրական հնչողության և Dolby Headphone բացառիկ տեխնոլոգիայի շնորհիվ ապահովել Dolby Digital Plus 5.1 իրական հնչողություն:

Today Orange announced the launch of Nokia 808 Pure View smartphone throughout its sales network in Armenia. The Nokia 808 PureView is the first smartphone to feature Nokia’s award-winning PureView technology, company’s press service reported.
PureView represents Nokia’s highest level smartphone imaging experiences, bringing together high-performance sensors, exclusive Carl Zeiss optics, and Nokia developed imaging algorithms.
The Nokia 808 can be purchased with any of Orange Dolphin, Butterfly or Panther subscriptions starting at 190,000AMD. Moreover, customers of Panther tariff plan will get from 250MB to 1000MB additional free internet traffic during the first year after the purchase of the smartphone. It will be available without subscription at 350,000AMD.
The Nokia 808 PureView features a large, high-resolution 41 megapixel sensor with high-performance Carl Zeiss optics and new pixel oversampling technology. At standard resolutions (2/3, 5 and 8 megapixels) this means the ability to zoom without loss of clarity and capture seven pixels of information, condensing into one pixel for the sharpest images imaginable. At high-resolution (38 megapixels maximum) it means the ability to capture an image, then zoom, reframe, crop and resize afterwards to expose previously unseen levels of details. With superior low-light performance and the ability to save in compact file sizes for sharing in email, MMS, and on social networks, the Nokia 808 PureView makes it possible for anyone to capture professional looking images in any conditions.
The unique capabilities of the Nokia 808 PureView allow:
full HD 1080p video recording and playback with 4X lossless zoom;
recording and playback video with the world’s first use of Nokia Rich Recording technology, at CD-like levels of quality;
transforming stereo content into a personal surround sound experience over any headphones and
Dolby Digital Plus for 5.1 channel surround sound playback, with exclusive Dolby Headphone technology.