«Յուղոտ-պղպեղոտ» թեմա` Գյումրիի քաղաքապետը անպայման առաջադրվելու է
«Գյումրիի քաղաքապետը առաջադրվելու է առաջիկա ընտրություններում, մեր ծրագրերը ինչպես եղել են, այդպես էլ մնում են անփոփոխ և ես ուղղակի չգիտեմ, թե ո՞վ է փորձում կեղծ խուճապային տրամադրություն ստեղծել այս թեմայի շուրջ»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Գյումրիի քաղաքապետի մամլո քարտուղար Լիլիթ Աղեկյանը` անդրադառնալով մամուլի այսօրվա հրապարակմանը:
Հիշեցնենք, թերթերից մեկը գրել էր, թե Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը սեպտեմբերին կայանալիք քաղաքապետի ընտրություններին չի առաջադրի իր թեկնածությունը, քանի որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը որոշում է կայացրել Գյումրիում առաջադրել ԲՀԿ-ական Սամվել Բալասանյանի թեկնածությունը:
Լ.Աղեկյանը կրկնեց` քաղաքապետն իր ծրագրերի տերն է, արվածն էլ կրկնապատկվելու է առաջիկա տարիներին, այնպես որ առաջադրումն անպայման տեղի է ունենալու. «Հասկանում եմ, որոշների համար սա շատ յուղոտ-պղպեղոտ թեմա է, դրա համար փորձում են շրջանառել այս կարգի կեղծ լուրեր: Բայց նորից եմ կրկնում` մենք գնում ենք ընտրությունների»,- հավելեց Վ.Ղուկասյանի մամլո խոսնակը:
Նշենք, որ քաղաքապետի ընտրությունները տեղի են ունենալու սեպտեմբերի 9-ին, իսկ առաջադրումները կսկսվեն օգոստոսի 5-ից:

Пресс-секретарь мэра Гюмри ставит точку в «жирной и острой теме»: Вардан Гукасян примет участие в выборах
15:47 12/07/2012
На предстоящих в сентябре этого года выборах мэра Гюмри действующий градоначальник Вардан Гукасян выдвинет свою кандидатуру, планы его не изменились. Об этом в интервью Panorama.am заявила его пресс-секретарь Лилит Агекян, комментируя сегодняшние публикации прессы. «Просто не знаю, кто пытается создать панические настроения вокруг этой темы», – отметила Л. Агекян.
Напомним, сегодня одна из газет написала, что мэр Гюмри Вардан Гукасян не выдвинет своей кандидатуры на предстоящих в сентябре выборах градоначальника, поскольку, по данным издания, президент РА Серж Саргсян принял решение выдвинуть на этот пост кандидатуру члена партии «Процветающая Армения» (ППА) Самвела Баласаняна.
В связи с этим Л. Агекян повторила, что В. Гукасян от своих программ не отказывается, сделанное будет удвоено в ближайшие годы, так что он непременно выдвинет свою кандидатуру.
«Понимаю, для некоторых это очень жирная и острая тема, именно поэтому пытаются муссировать подобные ложные сведения. Но повторю еще раз, мы идем на выборы», – сказала пресс-секретарь В. Гукасяна.
Отметим, что выборы мэра второго в Армении города назначены на 9 сентября, процесс выдвижения кандидатов начнется с 5 августа.